Літаки будуть орієнтуватися за пульсарами

Поділитися
Літаки будуть орієнтуватися за пульсарами Літаки будуть орієнтуватися за пульсарами © N+1
Літальні апарати стануть незалежними від космічних або наземних систем позиціонування.

Голландська аерокосмічна лабораторія NRL спільно з декількома університетами Нідерландів, Фінляндії, Португалії та Болгарії почала розробку нової системи навігації для літаків, в якій для визначення місця розташування будуть використовуватися пульсари – нейтронні зірки, випромінювання різних типів від яких приходить на Землю у вигляді періодичних сплесків.

Розробка нової системи навігації ведеться в рамках проекту PulsarPlane, однією з частин європейської дослідницької програми Framework 7. Дослідники вирішили використовувати пульсари для навігації, оскільки їхні електромагнітні імпульси мають унікальну і чітку періодичність, яка змінюється для різних космічних джерел від 1,4 мілісекунди до п'яти секунд. Їхнє електромагнітне випромінювання охоплює широкий спектр. Випромінювання пульсарів фіксується постійно і практично з будь-якої точки Землі.

Для розробки подібної навігаційної системи не потрібно створення наземної інфраструктури. Дані про нові пульсари можна отримувати від вже існуючих обсерваторій, а для отримання сигналів від вже відомих - не потрібне складне обладнання. Перевагою використання пульсарів для навігації є також потенційно повна невразливість системи для глушення.

Принцип навігації за пульсарами частково буде схожий на сучасну GPS. Але якщо для останньої розташування супутників відомо (на основі даних з декількох супутників з високою точністю обчислюється положення об'єкту на Землі), то точне положення пульсарів - ні. Місцезнаходження літака буде обчислюватися на основі сигналів від трьох пульсарів і зміни частоти пульсації по мірі переміщення літака.

Раніше повідомлялося про те, що вчені планують використовувати пульсари для перевірки Теорії відносності Ейнштейна. За словами вчених, найбільш цікавою властивістю системи пульсарів є можливість з безпрецедентною точністю перевірити еквівалентність інерціальної і гравітаційної маси, на яку спирається Загальна теорія відносності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі