Астрономи розповіли про походження крихітного супутника Нептуна - Технології - dt.ua

Крихітний супутник Нептуна міг відколотися від більшого небесного тіла

21 лютого, 2019, 12:44 Роздрукувати

Астрономи назвали об'єкт "супутником, якого не повинно бути".

Гіпокамп з'явився в результаті зіткнення великого супутника з кометою © NASA

Астрономи запропонували пояснення походження крихітного супутника Нептуна, який був вперше помічений у 2013 році за допомогою телескопа "Хаббл". Як повідомляє NASA, крихітний супутник Гіпокамп розташований надзвичайно близько до більш великого місяця, Протея.

Діаметр Гіпокампа становить близько 34 кілометрів, тобто, всього одну тисячну від Протея, який досягає 418 кілометрів у поперечнику. Як підкреслюють вчені, ця обставина незвична, оскільки, як правило, супутники зразок Протея відштовхують маленькі або ж притягують до себе.

Як підкреслюють вчені, на Протеї можна помітити ударний кратер Форей, достатньо великий для того, щоб туди міг поміститися крихітний супутник. На думку вчених, Гіпокамп утворився в результаті зіткнення великого супутника з кометою, яке відбулося мільярди років тому. "За допомогою "Хаббла" ми дізналися, що невеликий шматочок Протея відколовся і залишився поруч з ним, нам він відомий як Гіпокамп", - заявив один з дослідників Марк Шоуволтер.

Дослідники зазначають, що історія утворення супутників Нептуна носить "насильницький" характер. Декілька мільярдів років тому планета притягла з Поясу Койпера Тритон, гравітація якого зруйнувала систему супутників, що існували до цього. Тритон почав обертання по сферичній орбіті, а роздроблені супутники Нептуна утворили друге покоління природних місяців. Разом з тим, цей регіон продовжили бомбардувати комети, які і породили Гіпокамп. На думку дослідників, крихітний супутник можна віднести до третього покоління місяців Нептуна.

Читайте також: Астрономи виявили "прихований" зоряний потік

Раніше вчені заявили про те, що одне з кілець Урану має дивну форму: не круглу або еліптичну, а швидше трикутну. Така форма обумовлена орбітальним резонансом з одним з внутрішніх супутників – Крессидою.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >