Комп'ютер навчили розпізнавати приховані емоції краще за людину

Поділитися
Комп'ютер навчили розпізнавати приховані емоції краще за людину Комп'ютер навчили розпізнавати приховані емоції краще за людину © 4pda.ru
Подібна розробка може використовуватися у психотерапії.

Дослідники з університету Оулу розробили алгоритм, здатний за рахунок виявлення і визначення мікровиразів особи розпізнавати емоції, які людина намагається приховати.

В якості набору тренувальних даних для навчання системи авторам роботи спочатку довелося створити базу мікровиразів, пов'язаних з прихованими емоціями. 20 випробуваним запропонували дивитися відеозаписи, які повинні були викликати сильну емоційну реакцію. При цьому добровольців попросили постаратися приховувати свої емоції при перегляді відео. У результаті етапу підготовки тренувального набору даних дослідники отримали набір з 164 мікровиразів, записаних на камеру з частотою 100 кадрів на секунду.

Після цього процес визначення прихованих емоцій був розділений на два етапи. Під час першого з них необхідно було виявити мікровираз на обличчі людини. Для цього дослідники порівнювали послідовно зняті кадри і будь-яке відхилення за межами встановленого порогу позначали як мікровираз. Другий етап був трохи більш складним для комп'ютера. У рамках його необхідно було визначити мікровираз. Для того, щоб полегшити завдання, автори роботи додали в алгоритм розпізнавання фільтр, що "підсилює" всі рухи, які відбулися в кадрі у порівнянні з попереднім. Таким чином, миікровирз стає більш яскраво вираженим і алгоритм може зіставити його з базою і класифікувати приховану емоцію як позитивну, негативну або як здивування.

Читайте також: Робот пройшов тест на самосвідомість

Для того, щоб перевірити роботу алгоритму, автори дослідження порівняли його результати з двома контрольними групами по 15 людей. Першу групу попросили, дивлячись на статичні кадри, визначити приховану емоцію людини, членам другої групи необхідно було зробити те ж саме, але дивлячись на відеозапис особи - тобто, не тільки розпізнати емоцію, але і виявити момент появи мікровиразу.

Виявилося, що алгоритм здатний розрізняти приховану емоцію за статичними кадрів краще, ніж люди. А ось у разі визначення емоції за відео точність роботи алгоритму дорівнює результатами, які показала контрольна група.

Розробники вважають, що розроблений ними алгоритм може бути використаний у психіатрії та роботі правоохоронних органів.

Раніше повідомлялося про те, що штучний інтелект зрівнявся в тесті IQ з чотирирічними дітьми. Автори використовували тест WPPSI третього видання, який застосовується для дітей віком від 2,5 до 7 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі