Колонізація Америки викликала Малий льодовиковий період - вчені - Технології - dt.ua

Колонізація Америки призвела до різких змін клімату - вчені

5 лютого, 2019, 14:57 Роздрукувати

Вбивства індіанців прискорили Малий льодовиковий період.

Малий льодовиковий період був спровокований колонізацією Америки © esa.int

Вчені з Університетського коледжу Лондона заявили про те, що колонізація Америки у XV столітті, яка супроводжувалася масовим знищенням корінного населення, викликала зміни клімату на Землі, повідомляє ВВС.

На думку дослідників, зниження чисельності населення призвело до того, що великі ділянки сільськогосподарських земель були покинуті, а на їхньому місці виросли дерева та інша рослинність. Відновлення рослинного покриву відбувалося за рахунок поглинання вуглекислого газу з атмосфери, що призвело до швидкого остуження планети. Час, що слідував за цим, часто називають Малим льодовиковим періодом.

У ході дослідження вчені вивчили дані про чисельність населення в Америці до першого контакту з європейцями у 1462 році і простежили за тим, як ця кількість змінювалося в наступні десятиліття через епідемій таких захворювань, як віспа, грип, кір, черевний тиф, а також через військові дії, рабство і соціальний колапс.

Виявилося, що до кінця XV століття на території Америки проживало близько 60 мільйонів осіб (10% від глобальної популяції), але за наступні 100 років ця кількість знизилася до п'яти-шести мільйонів. Крім того, вчені підрахували, що приблизно 56 мільйонів гектарів землі, які використовувалися індіанцями для сільськогосподарських потреб, виявилися покинутими.

На цій території виросли дерева та інша рослинність, які використовували вуглекислий газ. У результаті загальний вміст діоксиду вуглецю зменшився на 7-10 мільйонних часток. На думку вчених, це стало причиною Малого льодовикового періоду.

Читайте також: Вчені розповіли про зв'язок між кліматом і вживанням алкоголю

Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >