Колишні співробітники Cambridge Analytica готують Трампа до виборів у 2020 році - AP

Поділитися
Колишні співробітники Cambridge Analytica готують Трампа до виборів у 2020 році - AP Діяльність нової компанії аналогічна роботі Cambridge Analytica в 2016 році © РБК-Україна
Тепер деякі співробітники з компанії Cambridge Analytica, яка припинила існування, працюють у компанії Data Propria.

Колишні співробітники збанкрутілої консалтингової компанії Cambridge Analytica після скандалу з витоком особистих даних виявилися знову залучені до підготовки президентської кампанії Дональда Трампа до 2020 року, повідомили джерела і колишні співробітники фірми, передає AP.

За інформацією агентства, тепер деякі співробітники з компанії Cambridge Analytica, яка припинила існування, працюють у компанії Data Propria, діяльність якої аналогічна роботі Cambridge Analytica в 2016 році. Очолив нову фірму Метт Ожковски, який раніше очолював аналітичну роботу у Cambridge Analytica.

Інформацію про те, що кілька співробітників збанкрутілої компанії під його початком продовжують роботу в сфері консалтингу, підтвердив агентству сам Метт Ожковскі. Він зазначив, що в 2018 році Data Propria візьметься за політичну кампанію в інтересах Республіканського національного комітету, але не підтвердив участь своєї команди в підготовці переобрання Трампа у 2020 році.

У той же час джерела AP стверджують, що Ожковскі в останні кілька тижнів обговорював з представниками команди президента США участь Data Propria в роботі над новою президентською кампанією Трампа. Крім того, один з таких розмов, що проходив в публічному місці, нібито "було підслухано репортерами" агентства.

Останнім часом найбільшій світовій соцмережі не щастить - її струсують потужні скандали, через які компанія переживає не кращі часи. Нещодавно, наприклад, новозеландський програміст звинуватив компанію у зборі даних користувачів, які пов'язані зі дзвінками та повідомленнями, причому підтвердив свої звинувачення документально.

Також став відомий внутрішній меморандум Facebook, який влітку 2016 року розіслав топ-менеджер компанії Ендрю Босуорт, в ньому описується "доктрина" соцмережі, згідно з якою будь-які засоби добрі для її зростання. У своєму листі Босуорт, який на той момент обіймав посаду віце-президента компанії, писав про "потворну правду" - про те що залучення користувачів виправдано, навіть якщо воно досягається сумнівними методами і може нести загрозу людям.

Нагадаємо, при цьому у Канаді розпочалося розслідування щодо ймовірного зловживання персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica. Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток "This is your digital life", який запитував у користувача дозвіл на доступ до особистої інформації. Згодом зібрані таким чином дані 270 тисяч користувачів були передані третім особам.

Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі та некоректно скористалася особистими даними користувачів.

Пізніше стало відомо, що скандал навколо витоку даних зачепив як мінімум 87 мільйонів користувачів соцмережі, хоча раніше говорили про 50 мільйонів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі