Китайський місяцехід "Нефритовий заєць" відправили на Місяць

Поділитися
Китайський місяцехід "Нефритовий заєць" відправили на Місяць Китай успішно відправив на Місяць ракету-носій з "нефритовим зайцем" на борту © vladtime.ru
Спусковий апарат повинен пропрацювати три місяці, досліджувати поверхню північного півкулі і встановити перший на Місяці телескоп.

З космодрому Сичан у китайській провінції Сичуань успішно запущено апарат місячних досліджень "Чан'е-3". Усі щаблі ракети відокремилися у штатному режимі, апарат вийшов на орбіту перекидання між Землею і Місяцем і розкрив сонячні батареї.

Для запуску місії було задіяно ракету-носій "Чанчжен-3Б". Старт було здійснено о 1:30 (19.30 за київським часом), передає агентство "Сіньхуа".

"Чан'е-3 складається з посадкового модуля і місяцеходу. Передбачається, що апарат опуститься на поверхню північної півкулі Місяця у середині грудня. Місяцехід "Юйту" ("Нефритовий заєць") важить близько 100 кг і повинен пропрацювати три місяці, дослідивши поверхню північної півкулі і встановивши перший на Місяці телескоп.

"М'яка посадка зонда - найбільш важке завдання місії. Це буде прорив для Китаю - проведення досліджень безпосередньо на поверхні Місяця", - прокоментував головний конструктор китайської місячної програми Ву Вайрін. Понад 80% задіяних технологій було розроблено зовсім нещодавно. За словами головного конструктора, деякі з відкриттів може бути застосовано і в цивільному секторі.

У разі успіху місії "Чан'е-3" Китай стане третьою після США і СРСР, країною, яка запустила місяцехід. При цьому реалізація китайської місячної програми вже викликала невдоволення з боку США.

Минулого тижня представники NASA заявили, що посадка китайського апарата може перешкодити реалізації американської програми досліджень місячного пилу LADEE, яка ведеться за допомогою зонда у місячній атмосфері. Вчені побоюються двигунів "Чан'е-3", а також того, що він підніме хмару пилу з поверхні Місяця при посадці.

"Вихід "Чан'е-3" на місячну орбіту, а потім його спуск на поверхню значно забруднить місячну атмосферу", - заявив The Independent дослідник з Університету Джона Хопкінса Джефф Плессі.

Нагадаємо, китайський шестиколісний місяцехід "Юйту" було представлено на міжнародній промисловій виставці в Шанхаї на початку листопада. Він здатний долати підйоми до 30 градусів і рухатися зі швидкістю 200 метрів на годину. До завдань місяцеходу входить дослідження геологічної структури та речовини на поверхні Місяця. Ім'я для нього обрали за результатами інтернет-голосування. Юйту, згідно з китайською міфологією, це нефритовий заєць дівчини на ім'я Чан'е, яка випила чарівні таблетки і полетіла на Місяць разом із вихованцем, щоб стати богинею.

Китайська програма зондування Місяця "Чан'е", яку названо на честь богині Місяця, включає три етапи: обліт навколо супутника Землі ("Чан'е-1" і "Чан'е-2"), посадка на Місяць ("Чан'е-3" і "Чан'е-4") і повернення з Місяця на Землю ("Чан'е-5" і "Чан'е-6").

Апарат "Чан'е-1" було запущено в 2007 році і успішно виведено на 200-кілометрову орбіту Місяця. Зібрані ним дані дозволили китайським вченим створити, зокрема, першу теплову карту Місяця. "Чан'е-2" було запущено в жовтні 2010 року, в листопаді 2010 року він вийшов на місячну орбіту на висоті 100 кілометрів, звідки передавав на Землю знімки місячної поверхні з високою роздільною здатністю. !zn

Читайте також:

Японці запропонували встановити на Місяці сонячні панелі

NASA запустило апарат LADEE для вивчення атмосфери Місяця

На Місяці в 2016 році з'явиться приватна обсерваторія

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі