Китай завершив випробування свого єдиного авіаносця, купленого в 1998 році в України

Поділитися
Китай завершив випробування свого єдиного авіаносця, купленого в 1998 році в України
Авіаносець був придбаний в України у 1998 році, потім модернізований. Він був введений в бойові лави ВМС КНР у вересні 2012 року. До 2020 року Китай має намір почати коштувати власні авіаносці.

Перший китайський авіаносець "Ляонін" повернувся в рідний порт Циндао на півночі КНР після завершення навчань в Південно-Китайському морі, повідомляє Xinhua.net.

За даними джерела в китайському Військово-морському флоті, авіаносець проходив комплексні випробування бойових систем корабля протягом 37 днів і тести "досягли очікуваних цілей". Навчання проходили в районі острова Хайнань на півдні Китаю, відзначає Reuters. Китай раніше вже проводив навчання авіаносця в Південно-Китайському морі, але вперше вони проходили поблизу американської бойової флотилії.

5 грудня стався інцидент, ледь не призвів до зіткнення китайського судна, який брав участь у випробуваннях, з американським бойовим кораблем, що йшов неподалік від "Ляоніна". Тоді китайські ЗМІ звинуватили американців у тому, що воно занадто близько підійшов до авіаносця, в той час як міністр оборони США Чака Гейґела назвав дії Китаю "безвідповідальними", зазначає радіо "Свобода".

Авіаносець супроводжували під час навчань два есмінці, два фрегати і літаків. Також в розгортках брали участь субмарини.

"Ляонін" на даний момент є єдиним авіаносцем армії КНР. Його китайські влади купили в України, якій "Варяг" (так спочатку називався корабель ВМФ СРСР) дістався у 1993 році за договором між Україною і Росією. У квітні 1998 року недобудований авіаносець був проданий Китаю за 20 мільйонів доларів, нібито для будівництва плавучого центру розваг і казино. В Китаї "Ляонін" було модернізовано та введено в бойові лави ВМС КНР у вересні 2012 року. До 2020 року Китай має намір почати коштувати власні авіаносці.

Після двох десятиліть збільшення військового бюджету Китай планує розробити повний військово-морський флот, який міг би захистити зростаючі економічні інтереси країни, яка оскаржує території в Південно - і Східно-Китайських морях. !zn

Читайте також:

Китай призведе в бойову готовність придбаний в України авіаносець через п'ять років

Китай і США почали гонку озброєнь

Китай і Росія демонструють силу на морі в розпал суперечки Пекіна з сусідами за багату нафтою зону

Неближний Схід Закінчивши справи в Іраку, США повернулися в Азію

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі