Китай вивів на орбіту космічний корабель із трьома тайконавтами на борту

Відео
Поділитися
Китай вивів на орбіту космічний корабель із трьома тайконавтами на борту Китайський космічний корабель стартував із пустелі Гобі © Xinhua
Китайський пілотований корабель "Шеньчжоу-10" успішно стартував на орбіту з космодрому в пустелі Гобі. Три тайконавти проведуть у космосі 15 днів.

Китай успішно запустив з космодрому Цзюцюань в пустелі Гобі космічний апарат "Шеньчжоу-10" з трьома тайконавтами на борту.

Корабель вийшов на розрахункову орбіту і незабаром повинен пристикуватися до лабораторного модуля "Тяньгун-1".

Екіпаж "Шеньчжоу-10" складається з двох чоловіків (Не Хайшен і Чжан Сяогуан) і жінки (Ван Япін).

На космодромі при старті космічного корабля був присутній голова КНР Сі Цзіньпін, який привітав присутніх у центрі управління польотом вчених та інженерів з успішним запуском.

Космічний корабель буде знаходитися у космосі 15 днів. За цей час йому доведеться виконати два стикування з орбітальним модулем "Тяньгун-1" - одне в автоматичному режимі і одне в ручному. Окрім подальшого тестування технологій стикування тайконавти проведуть випробування технологій, пов'язаних із будівництвом орбітальної космічної станції.

Нагадаємо, що Китай планує стати третьою після США і Росії державою, яка поодинці запустить і буде підтримувати орбітальну станцію.

Програма Китаю освоєння космосу стартувала 8 жовтня 1956 року.

У квітні 1970 року КНР вивела на орбіту перший штучний супутник землі "Дунфанхун-1" ("Алеєт Восток-1").

Перший політ у космос китайського космонавта відбувся на пілотованому космічному апараті "Шеньчжоу-5" у жовтні 2003 року. Перший вихід китайського космонавта у відкритий космос відбувся у кінці вересня 2008 року під час місії корабля "Шеньчжоу-6". Перша китайська жінка-космонавт - 33-річна майор китайських ВПС Лю Ян - побувала в космосі у 2012 році на борту корабля "Шеньчжоу-9".

У 2011 році Піднебесна випередила США за кількістю запусків космічних ракет: 19 проти 18. Росія тоді залишалася беззаперечним лідером: вона вивела на орбіту 36 ракет. Тим не менш, потім послідували численні аварії та втрати супутників поставили під сумнів "космічний" імідж і репутацію Росії. !zn

Читайте також:

У США відбувся успішний запуск ракети Antares, розробленої українським КБ "Південне"

Валентина Терешкова готова полетіти на Марс, навіть якщо не повернеться назад

Космічний корабель Dragon пристикувався до МКС над територією України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі