Карликові люди з'являлися на острові Флорес двічі – вчені

Поділитися
Карликові люди з'являлися на острові Флорес двічі – вчені "Хоббіти" і пігмеї розвивалися незалежно один від одного © Naked Science
На індонезійському острові жили не тільки "хоббіти".

Міжнародна група вчених під керівництвом Річарда Гріна з Каліфорнійського університету в Санта-Крузі і Джошуа Акі з Прінстонського університету заявила про те, що люди невисокого зросту з'явилися на індонезійському острові Флорес двічі, незалежно один від одного. Це були так звані "хоббіти", які населяли острів 100-60 тисяч років тому, і сучасні пігмеї, повідомляє N+1.

У 2003 році в печері Ліанг-Буа на острові Флорес були виявлені кілька скелетів невідомого виду людей, який назвали Homo floresiensis. Після вивчення останків з'ясувалося, що люди були дуже низького зросту, близько одного метра, а об'єм головного мозку у них були втричі менше, ніж у сучасних людей. У їхній анатомії були присутні і інші архаїчні риси. За зріст давніх флоресців прозвали "хоббітами". Серед сучасних жителів острова теж є карликові люди - пігмеї, які живуть у селі, розташованому неподалік від печери Ліанг-Буа.

У ході дослідження вчені вивчили ДНК 32 флореських пігмеїв. Аналіз ДНК показав, що пігмеї генетично схожі на жителів Східної Азії і острівної Південно-Східної Азії. Крім того, подібно жителям Меланезії, пігмеї успадкували гени як неандертальців, так і денісовських людей. У той же час дослідники відзначають, що слідів схрещування з іншими видами людей аналіз геномів не виявив. Крім того, дослідники виявили бніп в генах FADS1 і FADS2, що кодують ферменти метаболізму жирних кислот. Відомо, що мутації в цих генах неодноразово і незалежно утворювалися у сучасних популяцій в різних частинах планети. На думку дослідників, це свідчить про те, що стародавні "хоббіти" і сучасні пігмеї еволюціонували двічі, незалежно один від одного.

Раніше вчені заявили про те, що "хоббіти" зникли на десятки тисяч років раніше, ніж передбачалося раніше. У новому дослідженні вчені встановили, що "хоббіти" вимерли не 17 - 18 тисяч років тому, як вважалося раніше, а щонайменше 50 тисяч років тому, незадовго до того, як перші люди прибули на їхній острів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі