Хоббіти - Карликові люди з'являлися на острові хоббітів двічі - Технології - dt.ua

Карликові люди з'являлися на острові Флорес двічі – вчені

4 серпня, 2018, 15:00 Роздрукувати

На індонезійському острові жили не тільки "хоббіти".

"Хоббіти" і пігмеї розвивалися незалежно один від одного © Naked Science

Міжнародна група вчених під керівництвом Річарда Гріна з Каліфорнійського університету в Санта-Крузі і Джошуа Акі з Прінстонського університету заявила про те, що люди невисокого зросту з'явилися на індонезійському острові Флорес двічі, незалежно один від одного. Це були так звані "хоббіти", які населяли острів 100-60 тисяч років тому, і сучасні пігмеї, повідомляє N+1.

У 2003 році в печері Ліанг-Буа на острові Флорес були виявлені кілька скелетів невідомого виду людей, який назвали Homo floresiensis. Після вивчення останків з'ясувалося, що люди були дуже низького зросту, близько одного метра, а об'єм головного мозку у них були втричі менше, ніж у сучасних людей. У їхній анатомії були присутні і інші архаїчні риси. За зріст давніх флоресців прозвали "хоббітами". Серед сучасних жителів острова теж є карликові люди — пігмеї, які живуть у селі, розташованому неподалік від печери Ліанг-Буа.

У ході дослідження вчені вивчили ДНК 32 флореських пігмеїв. Аналіз ДНК показав, що пігмеї генетично схожі на жителів Східної Азії і острівної Південно-Східної Азії. Крім того, подібно жителям Меланезії, пігмеї успадкували гени як неандертальців, так і денісовських людей. У той же час дослідники відзначають, що слідів схрещування з іншими видами людей аналіз геномів не виявив. Крім того, дослідники виявили бніп в генах FADS1 і FADS2, що кодують ферменти метаболізму жирних кислот. Відомо, що мутації в цих генах неодноразово і незалежно утворювалися у сучасних популяцій в різних частинах планети. На думку дослідників, це свідчить про те, що стародавні "хоббіти" і сучасні пігмеї еволюціонували двічі, незалежно один від одного.

Читайте також: Вчені пов'язали загибель цивілізації майя з посухою

Раніше вчені заявили про те, що "хоббіти" зникли на десятки тисяч років раніше, ніж передбачалося раніше. У новому дослідженні вчені встановили, що "хоббіти" вимерли не 17 - 18 тисяч років тому, як вважалося раніше, а щонайменше 50 тисяч років тому, незадовго до того, як перші люди прибули на їхній острів.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >