Індія успішно випробувала протисупутникову зброю

Поділитися
Індія успішно випробувала протисупутникову зброю Індія збила власний супутник на навколоземній орбіті © flickr/Sanyam Bahga
Країна збила власний супутник на орбіті Землі.

Індія заявила про те, що їй вдалося збити власний супутник на навколоземній орбіті в рамках випробувань противоспутникової зброї, повідомляє New Scientist. Наголошується, що до цього подібна зброя було тільки у трьох країн: Росії, Китаю і США.

Фахівці підкреслюють, що випробування протисупутникових ракет Китаєм у 2007 році призвели до появи на орбіті безлічі уламків і потенційно поставило під загрозу існування супутників інших країн. Супутник, який був знищений Індією, розташовувався набагато нижче, на висоті близько 300 кілометрів, тому його уламки незабаром можуть впасти на Землю.

Наголошується, що останні до цього моменту випробування протисупутникової зброї пройшли у 2008 році. Тоді США використали ракету, запущену з судна. Збитий супутник знаходився на висоті всього 250 кілометрів, тому його уламки впали на Землю протягом місяця з моменту руйнування. А ось супутник, знищений Китаєм, знаходився на висоті 835 кілометрів, його знищення призвело до появи небезпечного космічного сміття.

Влада Індії намагаються з'ясувати, чи не приведуть їх випробування до таких же проблем, але на це потрібен час. Чи впадуть на планету всі уламки, залежить від потужності вибуху і від того, чи піднялося сміття вище в атмосферу.

Минулого року японський корабель провалив експеримент зі збору космічного сміття. Він повинен був випустити металевий трос для гальмування космічного сміття на орбіті. Але зробити це не вдалося.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі