Імунітет використовує "клітини-камікадзе" для боротьби з вірусами – вчені

Поділитися
Імунітет використовує "клітини-камікадзе" для боротьби з вірусами – вчені Для боротьби з вірусами організм використовує "клітини-камікадзе" © medical-enc.ru
Клітини поширюють інформацію про вірус серед інших компонентів імунітету.

Вчені відкрили незвичайний тип імунних клітин, головне завдання яких полягає в тому, щоб заразитися вірусом, загинути і поширити інформацію про нього серед інших компонентів імунітету. Висновки дослідників опубліковані в журналі Science Immunology.

Так звані дендритні клітини є своєрідною першою лінією оборони організму проти незнайомих йому бактеріальних і вірусних інфекцій. Вони живуть на всіх слизових оболонках і на стінках кровоносних судин і є першими, хто контактує з усіма патогенами, що проникають в організм ззовні.

За словами дослідників, головною загадкою їхнього існування було те, як ці клітини не гинуть і не заражаються після того, як вони "проковтують" вірусні частинки та вивчають їх структуру для того, щоб передати критично важливу інформацію про них в Т-клітини для вироблення антитіл і змусити інші компоненти імунної системи реагувати на інфекцію.

У ході дослідження вчені провели експеримент на дендритних клітинах, заражаючи їх вірусом ВІЛ-2 та вірусом грипу. Виявилося, що дендритні клітини можна розділити на дві підгрупи – звичайні дендритні клітини і особливі "клітини-камікадзе".

"Камікадзе", як виявили біологи, не чинять спротиву зараженню вірусом і сприяють його розмноженню всередині себе, активно виділяючи фрагменти вірусних часток у зовнішнє середовище. Через деякий час вони вмирають і розпадаються на частини, виділяючи як повноцінні, так і пошкоджені віруси.

Ці фрагменти вірусних оболонок і білків підхоплюють дендритні клітини другого типу, які аналізують їх і передають інформацію про них у Т-клітини, які, в свою чергу, виробляють антитіла і змушують всю іншу частину імунної системи атакувати ВІЛ або грип.

Як відзначають дослідники, в цих клітинах присутня особлива система захисту, білок RAB15, який не дозволяє вірусу "склеїти" себе з їхньою оболонкою і проникнути всередину. Подібна речовина відсутня всередині "клітин-камікадзе", завдяки чому віруси проникають у них набагато частіше і швидше, ніж в інші дендритні клітини.

Відкриття цієї системи, як сподіваються вчені, допоможе нам зрозуміти, як ретровіруси, в тому числі і вірус імунодефіциту, "обманюють" імунну систему і безкарно поширюються по організму, і як це можна запобігти.

Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки ВІЛ за допомогою "коктейля" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі