Вчені попередили про можливість вимирання імператорських пінгвінів - Технології - dt.ua

Імператорські пінгвіни можуть вимерти до кінця століття через зміни клімату

9 листопада, 14:18 Роздрукувати

Пінгвінів можна буде врятувати, якщо зростання глобальної температури залишиться в межах, передбачених Паризькою угодою.

Імператорські пінгвіни можуть вимерти до 2100 року © New Scientist

Збереження нинішніх темпів глобального потепління може призвести до вимирання імператорських пінгвінів вже до 2100 року. Разом з тим, якщо зростання глобальної температури збережеться в межах 1,5 градусів Цельсія, передбачених Паризькою угодою, кількість цих птахів скоротиться на третину, повідомляє New Scientist.

Вимирання пінгвінів пов'язано зі скороченням кількості морського льоду, що тане через глобальне потепління. Зникнення морського льоду впливає на птахів, оскільки вони живуть на ньому в ході дев'ятимісячного процесу розмноження, він також є для них місцем линьки і захисту від хижаків. Крім того, скорочення льоду впливає на харчові ресурси, необхідні для існування виду.

"Пінгвіни – це вид-індикатор, вони як канарка у вугільній шахті попереджають нас про наслідки змін клімату. Повідомлення говорить про те, що нам потрібно слухати пінгвінів і проводити політику, яка дозволить досягти Паризької угоди, і робити це зараз", - заявила Стефані Дженув'єр з Океанографічного інституту Вудс-Хол.

У ході дослідження Дженув'єр і її колеги провели комп'ютерне моделювання, яке дозволило їм простежити долю імператорських пінгвінів при трьох сценаріях: зростанні глобальної температури в межах 1,5 градусів Цельсія, в межах двох градусів і якщо зміни клімату будуть йти так, як зараз.

Виявилося, що при збереженні нинішніх обсягів викидів, до 2100 року скоротиться 81-86% популяції пінгвінів, в залежності від їхьої здатності до пошуків нових будинків. При зростанні глобальної температури в межах 1,5 градусів Цельсія популяція скоротиться на 33%, а двох градусах Цельсія – на 44%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: США почали процес виходу з Паризької кліматичної угоди – Помпео

Раніше 11 тисяч вчених зі 153 країн світу заявили про настання "кліматичної надзвичайної ситуації". За їхніми словами, в разі, якщо існуючий порядок не буде переглянутий, не можна буде уникнути "невимовних людських страждань".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >