Вчені вперше синтезували повний аналог природного протиракового засобу - Технології - dt.ua

Хімікам вдалося синтезувати повний аналог природної протиракової речовини

18 червня, 12:12 Роздрукувати

Раніше дослідники знайшли речовину в морських губках.

Хімікам вдалося синтезувати протираковий засіб © Lenta.ru

Групі вчених з Японії вперше вдалося синтезувати повний аналог природного протиракового засобу. Як повідомляє Naked science, з'єднання називається галихондрин B і вперше було відкрито у 1986 році в морській губці виду Halichondria okadai.

Засіб виявився потужним протираковим препаратом. У 1992 році був створений синтетичний аналог цієї речовини, який з тих пір використовується для терапії метастатичного раку молочної залози. Разом з тим, він дуже спрощений у порівнянні з оригіналом, тому має не всі його властивості.

Тепер же дослідникам, які створили спрощений аналог галихондрину B, вдалося повністю відтворити його в лабораторії. У роботі вчені представили всі етапи синтезу протиракового з'єднання. Вченим вдалося отримати 11,5 грама речовини з чистотою 99,81% і охарактеризувати спосіб її дії. Процес включає більше 100 реакцій, а вихід речовини склав менше 1%. Тобто, щоб отримати заповітні 11,5 грам речовини, ученим довелося витратити більше кілограма вихідної сировини.

Складність створення речовини пояснюється тим, що вона має 31 атом, з'єднаний з відмінним один від одного радикалами. Кожен з цих атомів повинен бути розташований строго в одному положенні, щоб з'єднання діяло і було безпечним для організму.

Читайте також: Вчені виявили у тасманських дияволів ділянки генів, що сприяють скороченню пухлин

Раніше повідомлялося про те, що вчені запропонували лікувати рак за допомогою осиної отрути. Вчені виявили молекулу, яка має протиракові властивості, у складі отрути особливого підвиду ос, Polybia paulista, батьківщиною яких є Бразилія. МР1 атакує ракові клітини, не ушкоджуючи при цьому здорові, а зосереджуючи увагу на аномальному поширенні ліпідів у ракових клітинах.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >