"Хаббл" зробив знімок "обителі" наднових

Поділитися
"Хаббл" зробив знімок "обителі" наднових Галактика знаходиться на відстані 130 мільйонів світлових років від Землі © spacetelescope.org
За останні 20 років у галактиці спостерігалося п'ять вибухів наднових.

Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок галактики NGC 5468, яка розташовується на відстані 130 мільйонів світлових років від Землі. Як повідомляється на сайті обсерваторії, галактика примітна тим, що в ній знаходиться велика кількість наднових зірок.

Найбільш вражаючі події у Всесвіті відбуваються тоді, коли зірки вмирають і вибухають в процесі. Вибухи наднових можуть відбуватися за кількома сценаріями. Один з них – це смерть масивної зірки, яка вичерпала запаси палива, стає нестабільною і неспроможною підтримувати свою масу і вибухає. Другий сценарій відбувається при існуванні системи з білого карлика і масивної зірки. Коли вони зближуються, речовина з зірки перетікає на білий карлик, його маса збільшується, а температура ядра росте, запускаючи ядерний синтез. У результаті відбувається вибух наднової.

За останні 20 років в NGC 5468 можна було спостерігати відразу п'ять наднових різного типу: SN 1999cp, SN 2002cr, SN2002ed, SN2005P і SN2018dfg. Незважаючи на те, що галактика знаходиться доволі далеко від Землі, вона повернена таким чином, що наднові можна легко помітити відразу після їхньої появи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі