"Хаббл" зробив знімок галактики з унікальною історією відкриття

Поділитися
"Хаббл" зробив знімок галактики з унікальною історією відкриття Галактика була "відкрита" двічі © spacetelescope.org
Галактика знаходиться на відстані 65 мільйонів світлових років від Землі.

Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок галактики NGC 178, яка розташовується на відстані 65 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Кету. Знімок був опублікований на сайті телескопа.

Галактика простягається на 40 тисяч світлових років, тобто, вона вдвічі менша за Чумацький Шлях, тому вона належить до класу карликових галактик. Разом з тим, в NGC 178 проходить пік зореутворення. Як правило, галактика формує зірки з масою, що становить приблизно половину маси Сонця.

Разом з тим, найбільш інтригуючою особливістю галактики є історія її відкриття. Спочатку вона була виявлена американським астрономом Ормондом Стоуном у 1885 році, який назвав її NGC 178, однак положення галактики на небі було записано неправильно: значення для прямого сходження (яке можна розглядати як небесний еквівалент земної довготи) сильно відрізнялося від дійсності.

У наступні роки NGC 178 була помічена французьким астрономом Стефаном Жавелом. Оскільки жоден каталогізований об'єкт не займав цю позицію на небі, Жавел вважав, що він знайшов нову галактику, і ввів її в розширений каталог під ім'ям IC 39. Пізніше американський астроном Герберт Хоу також спостерігав за об'єктом і виправив первісну помилку Стоуна. Через багато років астрономи, нарешті, помітили, що NGC 178 і IC 39 були фактично одним і тим же об'єктом.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі