Google планує незабаром запустити музичний інтернет-сервіс - Технології - dt.ua

Google планує незабаром запустити музичний інтернет-сервіс

1 лютого, 2011, 12:22 Роздрукувати

Джерела в компанії Google стверджують, що в лютому-березні планується запуск нового музичного інтернет-магазину, що конкурує з iTunes. Про це ж у вівторок, 1 лютого, повідомляє і видання Business Week, що інформує про те, що Google нещодавно завершила переговори з декількома великими музичними лейблами.

У той же час, видання пише, що кілька джерел у Google говорять, що поки переговори з деякими студіями не завершено, тому що ті висунули складні організаційно-ліцензійні вимоги, які поки виконані не повністю.
У результаті, керівництво компанії зараз вирішує, що буде краще - запустити магазин з неповними каталогами записів, або ж почекати завершення переговорів і пізніше запустити його з більш об'ємною колекцією. Тим не менше, всі джерела у компанії стверджують, що переговорний процес має завершитися у найближчі тижні, тому у крайньому випадку магазин буде запущений через півтора-два місяці.

Нагадаємо, що Google готується до виходу на музичний ринок чи ледве не з 2005 року, коли Apple iTunes ще перебував у зародковому стані і не був такий популярний. Однак через різні причини інтернет-гігант так і не запустив магазин до цього дня. Чергова хвиля чуток про запуск магазину виникла восени минулого року і відтоді дані про запуск так і витають навколо компанії, коли то одне видання, то інше пише про підготовку.

Зараз джерела у музичній індустрії вже остаточно зрозуміли, що для них у сучасній індустрії інтернет є все більш важливим джерелом доходу, тому підходи до підписання контрактів з музичними магазинами тут дуже ретельні. Як показує досвід, компанії дуже рідко дають 100%-ві права на свої записи новим інтернет-магазинам, що відкриваються з нуля. Як правило, спочатку угоди підписуються з якимись суттєвими застереженнями, наприклад доступ надається не до всього каталогу, або доступ надається до всього каталогу, але тільки у потоковому режимі, тобто законно завантажити ці треки не можна, можна лише прослухати.

Судячи з усього, саме останнім шляхом і піде Google, після запуску чогось на зразок потокового музичного хмарного сервісу, що працює за передплатою. Більше того, експерти не виключають, що спочатку цей сервіс буде доступний тільки Android-пристроям, а на ПК або на Apple iPhone він не буде працювати.
Раніше віце-президент Google Енді Рубін говорив, що музичний майданчик може бути створено компанією в рамках розширення функціоналу екосистеми додатків для платформи Android і майбутньої мобільної ОС Google ChromeOS. Новий сервіс під робочою назвою Google Music буде конкурентом iTunes як за формою, так і за змістом, але він буде "глибоко орієнтований" на ОС Android і ChromeOS. За попередніми даними, сервіс буде працювати за моделлю підписок на місяць, півроку чи рік. У комерційному режимі він повинен запрацювати в 2011 році.

Також відомо, що хоча сервіс і буде пропонувати двояку модель доступу до контенту, то є якісь файли можна буде скачати (після покупки), а якісь тільки слухати у потоковому режимі (після оплати підписки), можливість потокового прослуховування буде обмежена платформами виробництва Google.

Джерела у Google говорять, що всі основні рекорд-лейбли висловили бажання працювати з Google, але зараз немає жодної інформації про те, чи були вже підписані закінчені угоди з ким-небудь зі світових рекорд-лейблів. У Google говорять, що компанія сповнена бажання створити щось, що зможе реально конкурувати з iTunes як за формою, так і за змістом.

Зараз власники більшості Android-апаратів отримують музику або з власних "домашніх" колекцій, або користуються сторонніми магазинами, що пропонують свої клієнтські рішення для Android. Таку програму, зокрема, пропонував Amazon MP3 Store. Джерела у Google також говорять, що за основу моделі роботи потокового функціоналу сервісу взято набір функцій, доступних на таких сервісах, орієнтованих на західного користувача, як Pandora або Rhapsody.

 

За матеріалами CyberSecurity

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >