Google таємно збирає історії хвороб американців для запуску медичного пошуковика – ЗМІ - Технології - dt.ua

Google таємно збирає історії хвороб американців для запуску медичного пошуковика – ЗМІ

12 листопада, 11:10 Роздрукувати

Ні пацієнти, ані лікарі не були обізнані про збір інформації.

Google таємно збирає медичну інформацію жителів США © 4pda.ru

Компанія Google спільно з однією з найбільших систем охорони здоров'я США запустила програму "Проєкт Найтінгейл", яка передбачає збір та обробку персональних даних про лікування і здоров'я мільйонів людей в 21 штаті. Як повідомляє "Медуза", ні пацієнти, ані їхні лікарі не знали про збір інформації про їхнє здоров'я.

Наголошується, що метою проєкту є створення медичного пошуковика і штучного інтелекту, який буде пропонувати пацієнтам більш точні програми лікування. Проект був запущений у 2018 році у співпраці з медичною компанією Ascension в Сент-Луїсі, яка включає 2600 лікарень, лікарських кабінетів та інших медичних установ країни.

В рамках "Проєкту Найтінгейл" Google збирає інформацію про діагнози, результати лабораторних досліджень, госпіталізації, а також повні історії хвороб з іменами, прізвищами та датами народження пацієнтів. За словами джерел, знайомих з проєктом, деякі співробітники Ascension піднімали питання про те, як відбувається збір інформації, як з технологічної, так і з етичної точки зору. При цьому, до даних пацієнтів мають доступ деякі співробітники Alphabet, а також її науково-дослідного підрозділу Google Brain.

Однак експерти в області недоторканності приватного життя стверджують, що ця практика відповідає федеральному закону від 1996 року про мобільність та підзвітність медичного страхування. Закон дозволяє лікарням обмінюватися медичними даними з діловими партнерами, не повідомляючи про це пацієнтам — за умови, що інформація використовується "лише для того, щоб допомогти застрахованій організації виконувати свої функції в галузі охорони здоров'я".

Метою Google є створення штучного інтелекту, який буде пропонувати пацієнтам більш правильне лікування. Кінцевою ж метою буде створення універсального пошуковика для об'єднання розрізнених даних про пацієнтів та їх розміщення в одному місці.

Безпосереднім виконавцем "Проєкту Найтінгейл" є підрозділ Google Cloud, який відповідає в компанії за хмарні проєкти та обчислення. Президент Google Cloud Тарік Шукат заявив, що мета медичного проєкту полягає у "покращенні результатів, зниженні витрат і порятунку життів". У компанії також заявили, що проєкт відповідає федеральним законам про охорону здоров'я та передбачає надійний захист даних пацієнтів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Google почала впроваджувати нову технологію аналізу запитів

Раніше повідомлялося про те, що особисті дані мільйонів користувачів Facebook, які скористалися популярним додатком для визначення типу особистості, включаючи відповіді на інтимні питання, протягом декількох років знаходилися у вільному доступі.

За матеріалами: Медуза /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >