Генетично модифіковані китайські близнюки можуть не дожити до старості - Технології - dt.ua

Генно-модифіковані близнюки з Китаю можуть не дожити до старості

5 червня, 12:00 Роздрукувати

Люди з геном, що мутував, частіше вмирають у віці від 41 до 78 років.

Мутація в гені може скоротити життя близнюків

Вчені заявили про те, що генетично модифіковані близнюки, які народилися в Китаї в минулому році, можуть не дожити до старості. Як повідомляє "Популярная механика", доктор Хе Цзянькуй додав дітям мутантну версію гена CCR5, що може викликати передчасну смерть.

Мутація гена поширена в Європі, але не зустрічається за її межами, в тому числі, в Китаї. На думку дослідників, ця мутація виникла в Європі, а потім поширилася по ній приблизно 2 – 2,5 тисячі років тому.

В гетерозиготному стані (тобто носієм мутованого гена був один з батьків) мутація сильно ускладнює прикріплення вірусу СНІДу до T-клітині людського організму, в гомозиготному (коли носіями мутації були і тато і мама) — робить його повністю неможливим. Іншими словами, людина має природжений імунітет до ВІЛ. Крім того, мутований ген робить людину стійкою до чуми.

У новому дослідженні вчені проаналізували дані про тривалість життя носіїв мутантного гена, які були отримані з бази даних UK Biobank. Виявилося, що володарі двох копій мутантного гена мають значно більш високий рівень смерті у віці 41-78 років, ніж люди з однією копією або без неї.

В даний момент неможливо сказати щось певне про причини смертності, але очевидно, що білок, який кодується геном CCR5, має якесь значення для людського організму і його заміщення мутантною копією може мати якісь наслідки.

Читайте також: Вченим вдалося зупинити поширення раку, що швидко вбиває

Китайські вчені та інститути розкритикували дослідження. Заяву з критикою експерименту підписали понад 100 дослідників.

Університет, в якому працює Хе, заявив про те, що він перебуває в неоплачуваній відпустці з лютого, а його дослідження є "грубим порушенням академічної етики і норм". "Дослідницька робота була проведена доктором Цзянькуй Хе поза навчального закладу", - йдеться в офіційній заяві Південного університету науки і технологій.

Китайська Національна комісія з охорони здоров'я почне розслідування ситуації з генетично модифікованими близнюками.

За матеріалами: Популярная механика /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >