Новини науки - Фізики склали першу глобальну карту потоку антинейтрино - Технології - dt.ua

Фізики склали першу глобальну карту потоку антинейтрино

2 вересня, 2015, 17:20 Роздрукувати

Карта заснована на двох нейтринних експериментах, а також на дослідженнях ядерних реакторів.

Вчені склали карту руху антинейтрино © N+1

Американські фізики склали першу глобальну карту потоку антинейтрино. Карта заснована на двох нейтринних експериментах Borexino (Італія) і KamLAND (Японія/США) та дослідженнях ядерних реакторів. У результаті дослідження вчені встановили сумарну інтенсивність антинейтринного світіння планети. Виявилося, що Земля виробляє 3,4x1025 електронних антинейтрино в секунду.

Автори роботи проаналізували сумарний потік електронних антинейтрино, що мають земне походження: до розгляду фізики включили як частинки, що народжуються в земній мантії з розпадів торію, урану та інших радіоактивних речовин, так і реакторні нейтрино, що породжуються ядерними реакціями. За допомогою комп'ютерного моделювання дані були проаналізовані і на їх основі було складено карту анізотропії антинейтринного випромінювання.

Читайте також: Ключ до таємниць Всесвіту зберігає нейтрино?

У результаті дослідження вчені встановили, що сумарний потік антинейтрино, який генерується 400 ядерними реакторами, становить всього 1% від загального зареєстрованого потоку.

Національне агентство геопросторової розвідки США, яке є однією з організацій, що проводили дослідження, збирається випускати оновлення до карти. Оновлення будуть ґрунтуватися на майбутніх вимірах нейтринних оссиляцій, а також на більш досконалих моделях вимірювання вмісту радіоактивних ізотопів у земній корі та мантії.

Крім антинейтрино агентство також працює над картами нейтринного і гамма-випромінювання для того, щоб вивчити природну радіацію Землі.

Раніше повідомлялося про те, що вчені довели існування позагалактичних нейтрино. Дослідники вважають, що їх джерелами можуть бути активні галактичні ядра - чорні діри масою в мільйони і мільярди разів більше Сонця, які затягують навколишнє їх матерію, - зірки і міжзоряна речовина, або області активного зореутворення.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >