Фейкові новини поширюються в Twitter швидше за справжні – вчені

Поділитися
Фейкові новини поширюються в Twitter швидше за справжні – вчені Користувачі Twitter частіше ретвітять фейкові новини © Pixabay
Дослідники проаналізували записи трьох мільйонів користувачів.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту заявили про те, що фальшива інформація та чутки поширюються у Twitter швидше, ніж достовірна. Висновки дослідників опубліковані в журналі Science.

У ході дослідження вчені проаналізували понад 126 тисяч новин англійською мовою, опублікованих у Twitter з 2006 по 2017 рік. У цілому, дослідники вивчили більше 4,5 мільйонів записів, опублікованих трьома мільйонами реальних користувачів. Вчені класифікували новини як помилкові, спираючись на інформацію від шести незалежних організацій, які займаються перевіркою даних.

Найбільш популярною темою для чуток виявилася політика. Слідом за нею йшли міські легенди, бізнес, тероризм, наука, розваги та природні катастрофи. Коли дослідники проаналізували динаміку розповсюдження новин, виявилося, що неправдиві історії і чутки поширюються набагато швидше реальних. Крім того, користувачі бачать їх частіше: в середньому, достовірну інформацію бачить не більше 1000 чоловік, в той час як фейкові новини отримують охоплення від 1 до 100 тисяч читачів. При цьому останні, як правило, виявлялися більш "свіжими".

Також з'ясувалося, що люди самі сприяють поширенню фальшивої інформації, оскільки вони помітно частіше ретвітять її. Зате боти, всупереч популярній думці, однаково прискорюють поширення в Twitter і брехливих, і правдивих історій. При цьому фейкові новини частіше викликають у користувачів страх, огиду і здивування, в той час реальні історії - печаль, радість, передчуття і довіру.

Раніше прес-служба Twitter також повідомляла, що у США близько 1,4 мільйона користувачів соціальної мережі Twitter були повідомлені про те, що вони взаємодіяли з обліковими записами, пов'язаними з так званої "фабрикою тролів" - російським "Агентством інтернет-досліджень".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі