Facebook підтвердив співпрацю з спецслужбами, але не шпигунство - Технології - dt.ua

Facebook підтвердив співпрацю з спецслужбами, але не шпигунство

5 травня, 2011, 07:40 Роздрукувати

У компанії відповіли на закиди засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, який назвав соціальну мережу «страхітливою машиною шпигування».

 

Соціальна мережа Facebook надає спецслужбам та правоохоронним органам інформацію про своїх користувачів, але лише за умови, якщо вони мають законні підстави на її отримання.  У коментарях Forbes представник компанії заперечив слова засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа про те, що Facebook є «найстрахітливішою машиною шпигування, що будь-коли існувала у світі».
 
Раніше в інтерв’ю російському телеканалові Russia Today Ассанж сказав: «Facebook – найповніша база даних про людей, їхні імена, адреси, місця перебування, сімейні зв’язки, стосунки та спілкування одне з одним. Усі ці дані нагромаджуються в Сполучених Штатах і є доступними американській розвідці». Він додав, що Facebook, Google, Yahoo! та інші базовані в США інтернет-гіганти мають спеціальні онлайн-інтерфейси, розроблені для використання американською розвідкою.
 
«Не йдеться про виконання судових приписів – вони мають інтерфейси, розроблені для розвідки. А що, як Фейсбук і був створений американською розвідкою? Ні, навряд чи. Просто  розвідка має змогу чинити політичний та юридичний тиск на компанію. Видавати особисту інформацію на кожен окремий запит для них занадто дорого, тож вони автоматизували процес», - сказав Ассанж. Підозри щодо зв’язку соціальних мереж із спецслужбами існують віддавна, одначе в устах Ассанжа, який має імідж людини, що володіє таємницями американського уряду, вони звучать особливо переконливо для багатьох.
 
Це правда, пише Forbes, що правосуддя дедалі частіше звертається до соціальних мереж та ІТ-компаній, що зберігають величезну кількість персональних даних, як до джерела доказів для слідства. Телекомунікаційна компанія Sprint підтвердила, що має спеціальний інтерфейс для офіційних запитів на отримання інформацію, позаяк щороку отримує мільйони таких заходів і вимушена поставити їх задоволення на конвеєр. Маючи відповідний судовий припис, правоохоронні органи мають право використання автоматизованого інструменту Sprint, що дає доступ до GPS-координат клієнтів компанії.
 
За словами прес-секретаря Facebook, нічого подібного соціальна мережа не має. Натомість, обробкою запитів правоохоронних органів займається команда сертифікованих фахівців, за роботою яких наглядають двоє співробітників федеральної прокуратури. Правоохоронні органи та спецслужби звертаються до Facebook на загальних засадах, через відкриту форму.
 
«Ми не підкорюємось тискові, але реагуємо на законні аргументи правосуддя, - запевняє представник Facebook. – На нас ніколи не тиснули, вимагаючи надання інформації. Щоразу, коли законні підстави для задоволення запиту здаються нам недостатніми, ми відмовляємо. Правила надання персональних даних клієнтів визначаються законодавством Сполучених Штатів». Facebook прагне обмежити кількість звернень правоохоронців, тому намагається створити судовий прецедент, що унеможливить звернення до мережі у цивільних справах.
За матеріалами: Телекритика /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >