Facebook звинуватили у замовчуванні підозрілої російської активності

Поділитися
Facebook звинуватили у замовчуванні підозрілої російської активності Мова йде про можливості соцмережі, які дозволяють рекламодавцям збирати велику кількість даних користувачів © Pixabay
Соціальна мережа ще у 2014 році мала інформацію щодо російської активності зі збирання персональних даних, стверджує британський політик.

Співробітники найбільшої у світі соціальної мережі Facebook ще у 2014 році виявили ознаки підозрілої активності в соцмережі з боку Росії, у вівторок, 27 листопада заявив голова комітету парламенту Великої Британії з цифрових технологій, культури, ЗМІ та спорту Даміан Коллінз на слуханнях в Палаті громад з питання дезінформації та фейкових новин, передає "Корреспондент".

Коллінз нагадав, що з моменту початку скандалу з російським впливом у Facebook стверджували, що не знали щодо подібної активності з боку Росії до самого закінчення президентських виборів в США у 2016 році. Однак Коллінз заявив, що має у своєму розпорядженні внутрішню переписку Facebook, отриману ним від американської компанії - постачальника програмного забезпечення.

Так, стверджує політик, в одному з листів Facebook згадується інженер компаній, який у жовтні 2014 року повідомив керівництво про те, що виявив російську IP-адресу, яка перехоплювала "три мільярди одиниць даних на день".

Мова йде про можливості соцмережі, які дозволяють рекламодавцям збирати велику кількість даних користувачів. Питання у тому, чи передали цю інформацію далі або приховали, додав парламентарій.

У свою чергу, в Facebook у відповідь на запит інформагентства AFP заявили, що на той момент фахівцями компанії не було виявлено доказів конкретної російської діяльності".

Віце-президент Facebook з політичних питань Річард Аллан заявив, що оприлюднена Коллінзом інформація є "у кращому разі необ'єктивною, а в гіршому − такою, що вводить в оману", а електронні листи, нібито наявні у політика, "непідтвердженими упередженим викладом ситуації".

Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і некоректно скористалася особистими даними користувачів.

Пізніше стало відомо, що скандал навколо витоку даних зачепив як мінімум 87 мільйонів користувачів соцмережі, хоча раніше говорили про 50 мільйонів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі