Енергоспоживання базових станцій мобільних мереж може істотно знизитися - Технології - dt.ua

Енергоспоживання базових станцій мобільних мереж може істотно знизитися

2 лютого, 2011, 08:39 Роздрукувати

Дослідники консорціуму Green Touch, мета якого - створення технологій, здатних у 1 000 разів підвищити енергетичну ефективність систем комунікацій у порівнянні із сьогоднішнім рівнем, запропонували спосіб зниження енергоспоживання базових станцій стільникових мереж.

Нинішні базові станції GSM/3G, як правило, використовують три антени з сектором охоплення 120 градусів кожна. Однак це призводить до того, що значна частина енергії випромінюється у напрямках, в яких у даний момент немає активних абонентів.

Дослідники пропонують використовувати 16 антен із зоною охоплення 22,5 градуси. Фактично мова йде про вузьконаправлену передачу сигналів і відстеження зміни місця розташування користувача. Для обслуговування одного абонента необхідні дві антени, при цьому, передаючи сигнали на різних частотах, одна й та ж пара антен може підтримувати розмову для декількох користувачів.

Тестові випробування показали, що запропонована конструкція дозволяє знизити споживання енергії у 16 разів у порівнянні з базовими станціями, що мають три антени. Подальше подвоєння кількості антен теоретично дозволить вдвічі зменшувати витрачається енергію.

Вчені підрахували, що, якщо всі базові станції світу будуть використовувати запропоновану конструкцію, витрата енергії скоротиться до п'яти гігават. Однак поки існують складнощі з написанням програмного забезпечення, необхідного для підтримки стійкого зв'язку при переміщенні абонентів. Про можливі терміни практичної реалізації ідеї не повідомляється.

 

За матеріалами Компьюлента»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >