Експерти: Стагнація української космонавтики змінилася розвитком

Поділитися
Космічна галузь України перейшла від стагнації до поступального розвитку, вважають радник Президента України Володимир Горбулін та директор Інституту космічних досліджень НАН України Олег Федоров.

Космічна галузь України перейшла від стагнації до поступального розвитку, вважають радник Президента України Володимир Горбулін та директор Інституту космічних досліджень НАН України Олег Федоров.

На думку експертів, схвалена Кабміном у липні 2007 року програма на 2008-2012 роки, котра передбачає збільшення бюджетної підтримки космічної галузі до 300 мільйонів гривень в рік, дозволить вивести галузь зі стану тривалої стагнації.

Горбулін і Федоров вважають, що запланований рівень фінансової підтримки дозволить створити супутникові телекомунікаційні мережі зв'язку і віщання з використанням національного супутника зв'язку, який планується запустити в 2010 році. Також за ці гроші можливим є створити умови для активнішого комерційного використання українських ракет-носіїв.

Українські вчені зможуть здійснити дослідження в області сонячно-земних зв'язків, астрофізики, космічної біології і матеріалознавства, зокрема в рамках міжнародних проектів «СПЕКТР-Р» і «Міжнародна космічна станція».

Разом з тим, вважають експерти, запланованих бюджетних коштів буде недостатньо для модернізації експериментальної і виробничої бази галузі, а також створення нових типів ракет-носіїв.

На думку Горбуліна і Федорова, загальний обсяг бюджетної підтримки космічної діяльності в ідеалі повинен складати близько 750-900 мільйонів гривень на рік. Необхідним є залучення позабюджетних засобів в обсязі не меншому, ніж 50% від вказаної суми. «У абсолютних цифрах вказана бюджетна підтримка характерна для країн, які почали розвивати космічну діяльність, і на порядок нижче, ніж в європейських країнах і Російській Федерації», — стверджують експерти.

Докладніше про фінансові потреби та науково-технічні можливості української космічної галузі читайте у статті Володимира Горбуліна і Олега Федорова «Україна космічна: старти в майбутнє» в свіжому номері «ЗН».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі