Експерименти на Великому адронному колайдері зупинили на два роки - Технології - dt.ua

Експерименти на адронному колайдері зупинили на два роки

3 грудня, 2018, 11:07 Роздрукувати

Вчені та інженери будуть займатися модернізацією прискорювача.

Експерименти на ВАК припинені

Наукові експерименти на Великому адронному колайдері (ВАК) призупинено на два роки. Як повідомляє N+1, цей час знадобиться вченим і інженерам на модернізацію і ремонт прискорювача, щоб збільшити його світність.

Наголошується, що підготовка до апгрейду ВАК почалася ще в червні, його кінцева мета – дозволити детекторам колайдера швидше набирати статистику, а значить, підвищити ймовірність помітити щось нове. У ВАК стикаються зустрічні пучки протонів, розігнаних до енергії майже 7 тераелектронвольт, результати їх зіткнень фіксують детектори, а науковці аналізують їх, намагаючись знайти відхилення від передбачень теорії — Стандартної моделі. Проте всі процеси у фізиці елементарних частинок — імовірнісні, тому, щоб дослідити рідкісні процеси, треба набирати величезну статистику процесів — трильйони розпадів мезонів або подій народження бозонів Хіггса. Щоб експерименти могли "дотягнутися" до рідкісного процесу потрібно або прискорювати набір статистики, або підвищувати енергію зіткнень.

Перерва у роботі БАК триватиме до 2021 року, потім він пропрацює три роки з подвоєною світністю, а після знову буде зупинений на три роки. Після повторної зупинки він почне роботу зі світністю у 6-7 разів більше  за проектну.

Читайте також: Китайські вчені мають намір побудувати найпотужніший колайдер

Великий адронний колайдер — це найбільший у світі прискорювач часток, розташований на франко-швейцарському кордоні в Женеві і належить концерну CERN.

Раніше повідомлялося про те, що фізики з Польщі проаналізували характер рідкісних варіантів розпаду так званих В-мезонів на Великому адронному колайдері і виявили дивні речі, які можуть свідчити про існування частинок, що не укладаються в Стандартну модель фізики.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №19, 25 травня-31 травня Архів номерів | Зміст номеру < >