Alibaba - Джек Ма залишає Alibaba: мільярдер написав прощальний лист співробітників - Технології - dt.ua

Джек Ма написав прощальний лист персоналу Alibaba

10 вересня, 2018, 16:43 Роздрукувати

Мільярдер хоче поступово відійти від управління компанією.

Джек Ма вирішив покинути пост голови Alibaba © HRedu

Засновник Alibaba Group Джек Ма через рік йде з компанії для того, щоб присвятити більше часу благодійності й освіті. 10 вересня 2019 року на посаді голови одного з найбільших гравців на ринку електронної комерції замінить Деніел Чжан. До того, як бізнесмен заснував Alibaba в 1999 році, він працював вчителем англійської і тепер думає над тим, щоб повернутися в сферу освіти.

Як повідомляє AIN, Ма вже написав прощальний лист, який відправив співробітникам Alibaba.

Сьогодні, коли ми відзначаємо 19-річчя Alibaba, я з радістю ділюся з вами новинами: зі схвалення ради директорів через рік 10 вересня (яке також буде 20-річчям компанії), на посаді голови ради директорів Alibaba Group мене замінить Деніел Чжан, CEO групи. Наступні 12 місяців я буду виконуючим обов'язки голови, і буду щільно працювати з Деніелом, щоб забезпечити успішну і плавну передачу посади. Після чого я залишуся в раді директорів групи до щорічної зустрічі акціонерів в 2020 році.

Я довго обдумував і готував цей план передачі — протягом 10 років. І я щасливий сьогодні оголосити про нього, завдяки підтримці наших партнерів і ради директорів. Я також хотів би висловити вдячність усім колегам з Alibaba, вашим родинам, оскільки ваша довіра, підтримка і наші спільні зусилля за останні 19 років підготували нас до того, щоб зустріти цей день впевнено.

Ця передача показує, що Alibaba піднялася на наступну сходинку корпоративного управління — від компанії, що залежить від особистостей, до компанії, побудованої на системах організаційної досконалості, на культурі розвитку талантів.

Коли компанія з'явилася в 1999 році, нашою метою було створити бізнес, який змусив би Китай і весь світ пишатися, бізнес, який пережив би три століття і протримався б 102 роки. Однак, ми всі розуміли, ніхто не зможе залишатися в компанії 102 роки. Стійка компанія повинна була ґрунтуватися на міцному керівництві, культуроцентричной філософії і постійному внутрішньому розвитку талантів.

Жодна компанія не може покладатися тільки на засновників. Вже хто-хто, а я це точно знаю. Через фізичні обмеження власних можливостей і енергії ніхто не здатний витримувати відповідальність голови та CEO нескінченно.

Ми задалися цим питанням 10 років тому — як Alibaba досягне стійкого зростання після того, як Джек Ма піде з компанії? Ми вірили, що єдиний спосіб вирішити проблему корпоративної передачі влади — розвинути систему управління, засновану на унікальній культурі та механізми розвитку талантів і наступників. Всі останні 10 років ми над цим працювали.

У мене освіта вчителя і зараз я дуже пишаюся тим, чого досяг. Вчителі завжди хочуть, щоб учні перевершили їх. Так що мій відповідальний крок — пустити на керівні посади людей більш молодших і талановитих, щоб вони могли успадковувати нашу місію "скрізь полегшувати ведення бізнесу".

Слідувати цій місії, допомагаючи малим бізнесам, молодим людям, чоловікам і жінкам по всьому світу — це моя пристрасть. Це — не тільки наш намір з першого дня створення компанії. Це можливість, за яку я безмежно вдячний. Щоб втілювати цю мрію, потрібно набагато більше людей, ніж єдиний Джек Ма.

Alibaba — дивовижна компанія не тільки завдяки нашому бізнесу або масштабом наших досягнень. Найкраще в Alibaba — що ми зібралися разом, об'єднані місією і баченням. Наша партнерська система, унікальна культура і талановита команда заклали потужне підґрунтя для спадщини нашого бізнесу. Фактично, я ще в 2013 році передав повноваження CEO, і компанія безпроблемно працювала п'ять років.

Партнерська система, яку ми розробили, стала творчим вирішенням проблеми управління і стійкості, оскільки вона вирішує відразу кілька проблем масштабованого бізнесу: постійні інновації, спадкоємність керівництва, відповідальність і культурна наступність. Довгі роки, ітеруючи нашу модель управління, ми експериментували з правильним балансом між системами і особистостями. Просто покладаючись на окремих людей або сліпо довіряючи системі, ми б не вирішили своїх проблем. Щоб досягти довгострокового сталого зростання, потрібен вірний баланс між системою, людьми і культурою. Я твердо впевнений, що наша партнерська система і зусилля зі збереження культури з часом завоюють любов клієнтів, співробітників та акціонерів.

З моменту заснування компанії у 1999 році ми розуміли, що майбутнє Alibaba буде залежати від талантів, що саме це дасть нам можливість ітерувати наш план наступності керівництва. Після багатьох років важкої роботи в Alibaba зібралися таланти світового класу — як кількісно, так і якісно. Вчитель в мені неймовірно пишається нашою командою, нашим керівництвом і нашою унікальною культурою...

Деніел в Alibaba Group вже 11 років. З тих пір, як він прийняв обов'язки CEO, він демонстрував неймовірний талант, бізнес-хватку і цілеспрямоване лідерство. Під його керівництвом Alibaba постійно зростала протягом 13 послідовних кварталів...

...Що ж до мене, у мене все ще залишилися мрії, які я хочу втілити. Ті, хто мене знає, в курсі, що я не люблю сидіти склавши руки. Планую продовжувати виконувати роль партнера-засновника Alibaba Partnership та брати участь у роботі над партнерської системою. Також хочу повернутися в освіту, і ця думка неймовірно хвилює мене, адже саме цим я обожнюю займатися.

Світ такий величезний, а я все ще молодий, хочу спробувати нове. А раптом нові мрії можуть стати реальністю?!

Читайте також: Засновник Alibaba в Давосі допустив Третю світову війну через технології

Одне я можу гарантувати кожному: Alibaba ніколи не була зациклена на Джекові Ма, але Джек Ма завжди буде належати цій компанії.

За матеріалами: AIN /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >