Вимирання видів - До кінця століття в Африці вимре половина видів тварин і птахів – ООН - Технології - dt.ua

До кінця століття в Африці вимре половина видів тварин і птахів – ООН

26 березня, 2018, 01:02 Роздрукувати

Екосистеми усіх континентів піддаються серйозній загрозі з-за кліматичних змін і діяльності людини.

Слідом за білим носорогом а Африці можуть вимерти ще сотні біологічних видів © olpejetaconservancy.org

протягом найближчих десятиліть біологічне різноманіття у світі істотно скоротиться, багато видів тварин, птахів, риб і рослин зникне.

До такого висновку прийшли експерти Організації Об'єднаних Націй, які підготували доповідь про загрози екосистемам Європи, Північної та Південної Америки, Центральній Азії, Африки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

На думку експертів, до 2100 року більше половини видів тварин і птахів в Африці може вимерти. Висихання африканських озер приведе до загибелі рослин і суттєвого збіднення африканської флори.

Демографічні зміни також негативно позначаться на екологічній ситуації на континенті. Згідно з прогнозами, до 2050 року кількість населення в Африці збільшиться вдвічі – 1,25 до 2,5 мільярдів людей.

До 2050 року в Південно-Східній Азії зникне до 90% коралів. І цей процес не вдасться зупинити навіть у випадку уповільнення глобального потепління. До 2048 року регіон може залишитися без рибних ресурсів, якщо темпи промислового лову не будуть знижені.

Вимирання загрожує також ряду біологічних видів в Америці. Вчені відзначають, що після відкриття континенту кількість видів у регіоні скоротилася на 31%. До 2050 року цей показник, за прогнозами, складатиме 40%.

Крім того, вимирання загрожує понад 60% культур і мов корінних народів Америки.

Читайте також: Чорних носорогів Західної Африки оголошено вимерлим видом

Нагадаємо, в березні в Кенії помер останній самець білого носорога на Землі. Єдиними представниками цього виду залишилися дві самки, яких учені намагатиутьсять штучно запліднити.

Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >