До 2050 року глобальне потепління знищить більшу частину кави на Землі - вчені

Поділитися
До 2050 року глобальне потепління знищить більшу частину кави на Землі - вчені Глобальне потепління може залишити людство без кави © truekyiv.com
Кліматичні зміни поставлять під загрозу 88% територій Латинської Америки, придатних для вирощування кави.

Вчені заявили про те, що до середини сторіччя понад 80% території Латинської Америки, придатних для вирощування кави, можуть зникнути через вплив глобального потепління. Висновки дослідників опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

У ході дослідження вчені дослідили перспективи впливу глобального потепління на території, на яких розташовані кавові плантації. Для створення моделей вчені використали дані про спостереження 39 видів бджіл-запилювачів на території Південної Америки і базу даних кліматичних змін WorldClim.

Вчені змоделювали зміни при середньому і високому темпі потепління. Згідно з прогнозом, від 73 до 88% територій Латинської Америки, придатних для кавових плантацій сьогодні, непоправно зміняться умови, відповідні для зростання кави, зникнуть.

На думку вчених, з найбільшими труднощами зіткнуться Нікарагуа, Гондурас і Венесуела. При цьому експорт кави - найважливіша стаття доходів цих країн. Наприклад, економіці Гондурасу експорт кавових зерен приносить 22% доходів. Скорочення площ плантацій призведе до того, що роботу втратять мільйони жителів Латинської Америки. Втім, в деяких районах континенту площа придатної для зростання кави землі, навпаки, трохи розшириться. Нові кавові плантації можуть з'явитися в гірських областях Мексики, Гватемали, Колумбії та Коста-Ріки.

Дослідники враховували не тільки вплив температури на самі рослини, але і стан бджіл, що опилюють деякі види кави. За оцінками вчених, видове різноманіття бджіл Південної Америки може скоротитися на 65% території континенту. Лише на 4-5% земель можна очікувати зростання числа видів бджіл-запилювачів.

Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. У 2017 році температурний рекорд побитий не буде через впливу Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі