До 2030 року кількість безхазяйного пластикового сміття збільшиться на 111 мільйонів тонн

Поділитися
До 2030 року кількість безхазяйного пластикового сміття збільшиться на 111 мільйонів тонн До 2030 року 111 мільярдів тонн пластикових відходів буде нікуди дівати
Китай заборонив ввозити в країну більшу частину пластикових відходів.

Вчені з університету Джорджії заявили про те, що до 2030 року 111 мільйонів тонн пластикових відходів залишаться безхазяйними та їх нікуди буде дівати. Як повідомляє N+1, до недавнього часу найбільшим імпортером пластику був Китай, який з 2018 року заборонив ввозити велику його частину. Через це розвиненим країнам доведеться шукати нові шляхи вирішення проблеми утилізації пластикових відходів.

До недавнього часу розвинуті країни вирішували проблему пластикових відходів, експортуючи частину з них в країни Південно-Східної Азії, а найактивнішим імпортером зарубіжного пластику був Китай. На початку 1990-х років у країні були прийняті закони, що сприяють ввозу пластикових відходів. Він перероблявся і з нього виготовлялися вироби для внутрішнього споживання і на експорт. Але у 2010-х роках Китай став посилювати політику ввезення, а у 2017 році оголосив про заборону імпорту побутових пластикових відходів.

У ході нового дослідження вчені використали дані Організації об'єднаних націй про експорт та імпорт відходів за 1992-2016 роки. Дослідники підрахували, що глобальний імпорт пластикових відходів зріс з 1993 по 2016 роки майже у вісім разів, з двох мільйонів до 15 мільйонів тонн щорічно. 72% з них імпортували Китай і Гонконг (звідки більша частина пластику теж йшла в Китай). Основними експортерами пластикових відходів були США, Японія, Канада та країни Європейського союзу, які вивозили 87% світових пластикових відходів. Дослідники підрахували, що до 2030 року, в результаті заборони імпорту Китаєм, нікуди буде дівати близько 111 мільйонів тонн пластику. Це близько 47% відходів, які імпортувалися по всьому світу починаючи з 1988 року.

Раніше вчені з фонду Ocean Cleanup Foundation провели нову оцінку Великої тихоокеанської сміттєвої плями і заявили про те, що її розміри в три рази перевищує територію Франції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі