Позаземна життя - Для пошуку життя на Енцеладі запропонували запустити дві нові місії - Технології - dt.ua

Для пошуку життя на Енцеладі запропонували запустити дві нові місії

16 грудня, 2015, 13:20 Роздрукувати

Супутник Сатурна вважається найбільш перспективним для пошуку позаземного життя.

В океані Енцелада можуть бути знайдені сліди інопланетного життя

Вчені запропонували запустити дві нові місії, які займуться пошуком життя на супутнику Сатурна Енцеладі. Така пропозиція викликана тим, що космічна станція Cassini за час 10-річного вивчення системи Сатурна так і не змогла відповісти на питання, що ж ховається в океані Енцелада. Разом з тим, супутник Сатурна вважається фаворитом з пошуку позаземного життя в Сонячній системі. Про це повідомляє New Scientist.

Cassini вчинила серію прольотів крізь гейзери, які виходять з тріщин на поверхні Енцелада. Ймовірно, океан представляє собою лужний розчин з рівнем рН 11 або 12, який міг бути утворений шляхом реакції з багатими залізом породами. Такий розчин може стати сприятливим середовищем для утворення життя. Вважається, що життя на Землі зародилося в таких же умовах.

Разом з тим, під час взяття проб гейзерів Енцелада 28 жовтня Cassini не змогла перевірити рівень водню в його водах. Останній проліт, запланований на 19 грудня, повинен надати нові дані, яких, разом з тим, буде недостатньо для визначення наявності мікроорганізмів у водах Енцелада, оскільки станція не володіє відповідним обладнанням.

Читайте також: Апарат Cassini пролетів крізь гейзери Енцелада

Джонатан Лунайн з Корнельського університету запропонував вирішити цю проблему запуском до Енцеладу Апарату з пошуку життя (Enceladus Life Finder або ELF). Апарат, який буде оснащений більш потужними інструментами, зможе пройти по стопах Cassini і зібрати більш точні дані, які доповнять вже наявні відомості. ЕLF буде оснащений більш чутливими спектрометрами. Один з них буде вивчати пар, який виходить з тріщин на поверхні Енцелада, а інший займеться аналізом твердих частинок. Така комбінація дозволить виявити наявність амінокислот, які вважаються будівельними блоками життя.

Інший апарат, який отримав назву LIFE (Life For Investigation Enceladus) передбачає альтернативний підхід: збір зразків з гейзерів Енцелада і передачу їх в спеціальній капсулі на Землю для докладного вивчення. В основі роботи апарату буде плутонієва батарея, тому він не може бути профінансований NASA, оскільки агентство проти використання радіоактивних матеріалів. Крім того, деякі дослідники виступають проти принесення на Землю зразків, узятих з інших космічних тіл, оскільки можливі мікроорганізми, які в них містяться, можуть виявитися згубними для життя на нашій планеті.

Раніше дослідники припустили, що гідротермальних активність Енцелада може підтримувати існування в його підлідному океані хемоавтотрофних форм життяНа думку вчених, Енцелад сформувався на ранніх етапах розвитку Сонячної системи, а його кам'яне ядро за складом нагадує примітивні метеорити, які містять у собі такі мінерали, як серпентин і сапоніт. Ці сполуки забезпечують Енцелад воднем і теплом, необхідними для існування хемоавтотрофних форм життя. На Землі такі організми представлені бактеріями, які отримують енергію і органіку з хімічних реакцій окислення неорганічних сполук.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >