Знайдені динозаври, які протягом життя переходили від ходьби на чотирьох лапах до двох - Технології - dt.ua

Деякі динозаври переходили від ходьби на чотирьох лапах до двох протягом життя

21 травня, 13:02 Роздрукувати

Дорослішаючи і набираючи вагу, зауроподи міняли манеру пересування.

На початку життя зауроподи ходили на чотирьох лапах, а потім - на двох © Naked Science

Палеонтологи з Королівського ветеринарного коледжу виявили динозаврів-зауроподів, які, у міру дорослішання і набору ваги, змінювали манеру пересування і переходили з чотирьох лап на дві. Як повідомляє Naked science, більш пізні родичі цих динозаврів були вже занадто великі і могли спиратися тільки на чотири лапи.

Наголошується, що мусзаври жили близько 200 мільйонів років тому і довгий час були відомі тільки по останкам дитинчат, розміри яких можна було порівняти з мишею. Разом з тим, дослідникам вдалося виявити останки дорослих особин, довжина тіла яких сягала кількох метрів. На відміну від дитинчат, вони пересувалися на двох лапах, на що вказує зменшення відносних розмірів передніх кінцівок.

Вчені змогли підтвердити цей перехід за допомогою комп'ютерного моделювання анатомії M. patagonicus, яке показало, що по мірі збільшення і змін анатомії цих динозаврів центр мас їхнього тіла зміщувався ближче до хвоста, що полегшувало пересування на двох лапах.

Дослідники отримали 3D-моделі скам'янілостей шести M. patagonicus різного віку — від 60-грамових немовлят ящерів до півторатонних дорослих особин. За допомогою спеціальних алгоритмів до цього "скелету" були додані м'які тканини, потім для різних стадій життя динозавра автори розрахували масу і розташування центру ваги.

Моделювання показало, що спочатку він знаходився в передній частині тіла, що означало, що динозаври спиралися і на пару передніх лап. А от з віком центр тяжіння зміщувався ближче до хвоста, що змушувало ящерів пересуватися на задніх лапах. На думку дослідників, це дозволяло динозаврам дотягуватися до більш високої рослинності, але з появою більш великих зауроподов це перестало давати які-небудь переваги.

Читайте також: Палеонтологи виявили сліди найменшого динозавра

Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >