Чотири з п'яти українських операторів GSM готові розпочати відключення «сірих» і «чорних» мобільних телефонів - Технології - dt.ua

Чотири з п'яти українських операторів GSM готові розпочати відключення «сірих» і «чорних» мобільних телефонів

14 січня, 2011, 11:18 Роздрукувати

Чотири з п'яти українських операторів мобільного зв'язку (GSM) готові розпочати відключення мобільних телефонів, коди ІМЕІ яких знаходяться у «сірому» і «чорному» списках. Про це повідомив начальник державного підприємства «Український державний центр радіочастот» Павло Слободянюк, повідомляє прес-служба УДЦР у понеділок, 30 серпня.

Чотири з п'яти українських операторів мобільного зв'язку (GSM) готові розпочати відключення мобільних телефонів, коди ІМЕІ яких знаходяться у «сірому» і «чорному» списках. Про це повідомив начальник державного підприємства «Український державний центр радіочастот» Павло Слободянюк, повідомляє прес-служба УДЦР у понеділок, 30 серпня. «За інформацією, отриманою УДЦР, чотири з п'яти українських операторів мобільного зв'язку (GSM) вже встановили обладнання, що дозволяє проводити відключення від мережі мобільних терміналів, коди ІМЕІ яких не потрапили до «білого» списку бази даних, яку веде УДЦР», - зазначив Слободянюк. За його даними, відключення телефонів невідомого походження та вкрадених або загублених власниками розпочнеться відразу після завершення налаштування необхідного обладнання п'ятим оператором. Це повинно відбутися восени 2010 року. Керівник підприємства також нагадав, що процедура відключення передбачає спочатку відправку власникам «сірих» телефонів SMS-повідомлень із попередженням про дату відключення. Такі повідомлення будуть надсилатися оператором мобільного зв'язку відповідно до «сірих» або «чорних» списків, наданих УДЦР. Якщо протягом 90 днів з дати отримання абонент не зможе підтвердити в УДЦР легальність походження мобільного терміналу, то апарат буде відключений. Списки постійно оновлюються, а так званий «чорний» список буде формуватися з кодів ІМЕІ телефонів, які не будуть обслуговуватися. Передбачається, що до цього реєстру будуть занесені вкрадені апарати. На сьогоднішній день із Міністерством внутрішніх справ України відпрацьовується юридична процедура щодо внесення ідентифікаційних кодів мобільних терміналів до «чорного» списку. Адже необхідно, окрім заяви власника апарату про викрадення телефону, розробити механізм його внесення до цього списку. Нагадаємо, раніше планувалося, що «чорні» мобільні телефони можуть бути відключені з 16 лютого поточного року. IMEI (International Mobile Equipment Identifier) - число, що складається із 15 цифр і являє собою унікальний номер кожного мобільного телефону стандарту GSM. Встановлюється на заводі при виготовленні і служить для точної та повної ідентифікації пристрою у GSM мережі.
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >