Через кілька років вчені назвуть точну масу радіоактивних запасів Землі

Поділитися
Через кілька років вчені назвуть точну масу радіоактивних запасів Землі Фізики зважать радоактивные запаси Землі
Для визначення маси та обсягів запасу радіоактивних елементів усередині Землі необхідно ввести в експлуатацію всі найбільші нейтринні обсерваторії світу.

Фізики і геологи планують оцінити точну масу і обсяги запасів всіх радіоактивних елементів всередині кори, мантії та ядра Землі до 2025 року. Передбачається, що до цього часу вже будуть введені в експлуатацію всі найбільші нейтринні обсерваторії світу, повідомляє РІА Новини з посиланням на статтю, опубліковану в журналі Scientific Reports.

"Розуміння того, як багато радіоактивного матерії залишається в надрах Землі, допоможе нам зрозуміти, як швидко планета витрачала їх у минулому, і як багато радіонуклідів ще міститься в її "бензобаку". Якщо ми дізнаємося, як швидко планета охолоджувалася в минулому, то ми зможемо зрозуміти, як довго Земля ще протягне", - заявив Уилям Макдона з університету Меріленда в Балтіморі (США).

Повідомляється, що хоча приблизний рівень тепловиділення Землі давно відомий вченим - 42-46 терават, природа цього тепла чітко ще не зрозуміла. Більшість вчених вважають, що надра Землі в основному розігріває радіоактивний розпад довгоживучих ізотопів урану і торію.

Інші ж вчені, спираючись на нещодавні заміри японських фізиків, які працюють з детектором KamLAND в Тояме, вважають, що Землю гріють не тільки радіоактивні елементи, але і "дитяче тепло", що збереглося з часів народження Сонячної системи 4,5 мільярда років тому.

Суперечка вчених може бути дозволений у 2025 році, коли всі детектори антинейтрино – оновлений KamLAND, італійський Borexino, китайські JUNO і Jinping, і американський SNO+ - накопичать достатню кількість даних по потоку антинейтино, які народжуються в надрах Землі.

Вчені вважають, антинейтрино народжуються не тільки в надрах зірок, але і при розпаді атомів урану і торію в товщі порід кори і мантії, що дозволяє безпосередньо обчислювати їх число всередині планети, знаючи період напіврозпаду цих елементів. Для точної оцінки їх концентрації потрібні дані з усіх континентів Землі, і з цієї причини вченим доведеться почекати.

Читайте також: Геофізики пояснили появу вуглецю на Землі

За словами Макдони, потрібно як мінімум рік безперервних спостережень на всіх п'яти детекторах для того, щоб отримати точні оцінки по масі радіоактивних речовин всередині Землі. "Ці цифри допоможуть нам не тільки зрозуміти, як багато палива для АЕС можна витягти з надр планети, але і розкрити загадку того, як довго Земля буде залишатися придатною до життя", - повідомляється в статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі