Чехія запустить супутник для потреб військової і цивільної розвідки

Поділитися
Чехія запустить супутник для потреб військової і цивільної розвідки Чехія має намір співпрацювати з НАТО у питаннях космосу © radio.cz
Чехія протягом найближчих п'яти років створить національну супутникову технологію

Чехія до 2024 року має намір завершити створення національної супутникової технології, яка планується в рамках проекту під назвою GOLEM (Глобальна орбітальна електрооптична система).

Протягом найближчих кількох років Чехія готується запустити на орбіту власний супутник, який би влився в загальну систему супутникового центру НАТО SATCEN.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Radio Praha.

Цей центр перебуває в структурі чеської військової розвідки і веде збір і аналіз інформації як для потреб Північноатлантичного альянсу і армії Чехії, так і інших чеських організацій.

Як заявила прессекретарка Служби військової розвідки Альжбета Рієтофова, програмою, що розробляється, в перспективі передбачений запуск декількох чеських супутників.

Отримувані SATCEN дані спостережень використовуються не тільки оборонними підрозділами, але також, наприклад, службами порятунку, пожежною охороною або при усуненні наслідків хімічних аварій.

Нагадаємо, НАТО визнав космос оперативним напрямком, але зброю там не розміщуватиме.

Нагадаємо, 20 лютого президент США підписав документ про створення Космічних сил США.

США висловили бажання створити Космічні війська через погрози Росії і Китаю на початку серпня 2018 року. 8 серпня 2018 року стало відомо, що глава Кремля Володимир Путін представив президенту США Дональду Трампу кілька запитів під час їх особистої зустрічі в Гельсінкі, включаючи нові переговори про контроль над ядерною зброєю і заборону зброї в космосі. Путін висловив зацікавленість у розширенні договору про скорочення ядерних озброєнь і забезпечення "нерозповсюдження зброї в космосі".

Деякі консервативні сенатори попереджали про недовіру пропозицій Путіна з контролю над озброєннями. Вони стверджували, що він прагне перешкодити пріоритетам Трампа модернізувати ядерний арсенал США і створити Космічні сили, військову галузь, яка, за словами президента, забезпечить "американське панування" за межами Землі.

США і Росія є прихильниками Договору по космосу 1967 року, але це забороняє розміщення зброї масового знищення за межами Землі. Вважається, що обидві країни, поряд з Китаєм, працюють над протисупутниковою зброєю та іншими наступальними засобами для нападу на космічні об'єкти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі