Частка Android на ринку смартфонів продовжує зростати на зло iOS

Поділитися
Пристрої на Android зайняли 79,3% ринку © MarcelGermain, flickr.com
У II кварталі поточного року частка Apple на світовому ринку скоротилася до 13,2% з 16,6% в минулому році, в той час як пристрої на Android зайняли 79,3% ринку, зміцнивши торішню позицію у 69,1%. На третьому місці серед найбільш популярних операційних систем для смартфонів - Windows Phone, яка зуміла зайняти 3,7% ринку.

Операційна система Android Google Inc. продовжує лідирувати у війні за смартфони, створюючи тим самим великі неприємності для таких компаній, як Apple Inc., BlackBerry Ltd. Нові дані, опубліковані дослідницькою компанією IDC, показали, що в II кварталі поточного року частка Apple на світовому ринку скоротилася до 13,2% до 16,6% минулого року, в той час як пристрої на Android зайняли 79,3% ринку, зміцнивши торішню позицію у 69,1%, передає "Росія 24".

На третьому місці серед найбільш популярних операційних систем для смартфонів Windows Phone, яка зуміла зайняти 3,7% ринку.

Особливо обтяжуючими виявилися результати компанії BlackBerry. Незважаючи на недавні гучні анонси нових продуктів, частка ринку девайсів на програмному забезпеченні цієї компанії за тримісячний період, що завершився в червні, впала з 4,9% в 2012 р. до незначних 2,9%. Показники Symbian також впали - на 4 п.п. до 0,2%.

Хоча, звичайно, частка ринку - це не те саме, що і виручка. Таким чином, Apple на продажу iPhone все ще заробляє більше за своїх конкурентів. За підрахунками IDC, його середня ціна в 2012 р. склала 710 дол. проти середніх по ринку смартфонів 407 дол. у поточному році.

Samsung, яка є компанією №1 за кількістю проданих пристроїв, і Apple, №2, отримують практично всю виручку галузі. У Canaccord Genuіty підрахували, що операційний прибуток Apple від продажу смартфонів в II кварталі склав 5,99 млрд дол. з рентабельністю 33%.

Прибуток Samsung виявився меншим - 5,63 млрд дол., або 19%. Багато інших гравців втрачають гроші в цьому бізнесі, відзначають аналітики.

BlackBerry, яка випустила нову операційну систему в січні цього року, не змогла втримати позиції, в результаті чого в II кварталі канадського вендора обігнала Microsoft Corp., чия частка ринку операційних систем для смартфонів зросла до 3,7% з 3,1% в 2012 р.

Раніше в IDC повідомляли, що виробники смартфонів відвантажили продавцям майже 238 млн пристроїв за квартал, що на 52,3% більше, ніж за той же період попереднього року, що є кращим результатом за п'ять кварталів. У порівнянні з першими трьома місяцями року, постачання зросли на 10%.

При цьому лідери ринку - Samsung і Apple - почали втрачати частку. Так, у південнокорейської компанії за рік вона знизилася з 32,2 до 30,4%, а американської - з 16,6 до 13,1%. Водночас частка LG, Lenovo та інших виробників істотно зросла, хоча вони як і раніше в два-три рази відстають від Apple за кількістю проданих пристроїв.

Загальні продажі мобільних телефонів з урахуванням смартфонів склали 432,1 млн пристроїв. Темпи зростання на цьому ринку істотно менші, ніж на ринку смартфонів, - всього близько 6% від II кварталу 2012 р. до другого кварталу 2013 р.

Зазначимо, що в Європі частка пристроїв під управлінням Android в II кварталі 2013 р. збільшилася до 70%. !zn

Читайте також:

Майже мільярд смартфонів на Android можуть потрапити під загрозу злому

Україна пригрозила Google штрафом у тисячу доларів, вимагаючи захисту персональних даних

Google запустила голосовий пошук українською мовою для комп'ютерів

Планшети і смартфони назвали причиною маленького словникового запасу дітей

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі