Cassini допомогла відкрити комету з найдовшим іонним хвостом

Поділитися
Cassini допомогла відкрити комету з найдовшим іонним хвостом Астрономи виявили комету з найдовшим іонним хвостом © youtube.com
Комета пролетіла повз Землю в 2002 році.

Астрономи з Університетського коледжу Лондона за допомогою даних станції Cassini з'ясували, що довжина іонного хвоста комети 153P/Ікея-Чжана, яка пролетіла повз Землю в 2002 році, становила більше мільйона кілометрів. Тобто, вона є кометою з найдовшим іонним хвостом, повідомляє N+1.

Хвіст комети з'являється, коли вона наближається до Сонця. Іонні хвости складаються з іонізованих молекул різних газів. Пиловий хвіст складається з дрібних частинок пилу, які світяться за рахунок того, що відбивають сонячне світло. Зазвичай, чим ближче комета підходить до Сонця, тим яскравішим стає пиловий хвіст.

У ході дослідження вчені вивчили архівні дані, зібрані станцією Cassini в 2002 році. Тоді вона вже пролетіла повз Юпітер і рухалася до Сатурна. Астрономи помітили, що плазмовий спектрометр космічного апарату, який з 2001 по 2003 рік реєсьрував заряджені частинки, виявив сплеск іонів водню, який не можна було пояснити сонячним вітром (оскільки інструмент був рідко орієнтований в його напрямку) або виходом з міжзоряного водневої тіні області космосу, де водень спочатку іонізується, а після виштовхується звідти сонячним вітром.

Виявилося, що сплеск іонів спостерігався з березня по квітень 2002 року, приблизно тоді крізь цю область пройшла комета 153P/Ікея-Чжана. Розрахунки показують, що на той момент комета знаходилась на відстані 6,5 астрономічної одиниці від Cassini (одна астрономічна одиниця дорівнює середній відстані від Землі до Сонця). Однак з урахуванням того, що комета летить не по прямій, а по витягнутій еліптичній орбіті, автори дослідження оцінюють довжину хвоста, як мінімум, в 7,5 астрономічних одиниць. Якщо розрахунки вірні, то іонний хвіст комети Ікея-Чжана - найдовший з виміряних сьогодні. Попереднім рекордсменом був іонний хвіст комети Хякутаке, виміряний в 1996 році космічним апаратом NASA і ЕЅА "Улісс". Його довжина склала 3,8 астрономічної одиниці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Колишній головний розвідник Франції пішов працювати на російський пропагандистський телеканал

Раніше астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" отримали детальні знімки комети ATLAS, яка почала розпадатися на частини. На представлених зображеннях видно, що ядро комети розпалося мінімум на чотири окремих фрагмента.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі