Британські вчені досягли рекорду передачі даних за технологією Li-Fi

Поділитися
Британські вчені досягли рекорду передачі даних за технологією Li-Fi Вчені змогли досягти швидкості передачі даних за допомогою світла в 10 Гбіт на секунду © spbtes.ru
Технологія передачі даних за допомогою світла Li-Fi обіцяє стати дуже дешевим і енергоефективним методом. Потенційно світло може забезпечити практично необмежену широту каналу.

Британські вчені досягли швидкості передачі даних у 10 Гбіт на секунду за допомогою нової технології Li-Fi - бездротового зв'язку за допомогою світла.

Дослідники використовували мікросвітлодіодну лампу, передаючи по 3,5 Гбіта інформації на секунду через кожен з трьох "основних" кольорів - червоний, зелений і синій, - які разом складають звичайний білий колір. Це означає, що, склавши канали, можна передавати дані із загальною швидкістю до 10 Гбіт на секунду.

Li-fi - це нова технологія (абревіатура в назві складена, за аналогією з широко відомими Hi-Fi і Wi-Fi, з англійських слів "light" - "світло" і "fidelity" - "точність"), обіцяє надійний і дешевий спосіб підключення практично з будь-якого місця за допомогою спеціальних світлодіодів.

Проект вивчення передачі даних за допомогою так званого ультрапараллельного видимого світла був ініційований університетами Единбурга, Оксфорда та Кембріджа і фінансується британською Радою з досліджень в області інженерних і фізичних наук.

Крихітні мікросвітлодіоди, розроблені в Університеті Стратклайд у Глазго, випускають паралельні потоки світла, збільшуючи таким чином кількість даних, що може бути передана за одиницю часу.

"Уявіть собі голівку душу, яка направляє воду паралельними струменями, - а ми таким чином змусили поводити себе світло", - пояснює професор Гаральд Хаас, спеціаліст з оптичної бездротової передачі даних університету Единбурга і один з ініціаторів проекту.

Метод цифрової модуляції, званий ортогональним частотним поділом каналів (OFDM), дозволив вченим використовувати мікросвітлодіоди для передачі мільйонів пучків світла різної інтенсивності на секунду. Простіше кажучи, лампи вмикаються і вимикаються - але з шаленою швидкістю. З цих включень-виключень складаються величезні масиви бінарних даних, ланцюжки одиниць і нулів, що передаються з високою швидкістю.

Li-Fi обіцяє стати більш дешевим і енергоефективним методом передачі даних, ніж існуючі бездротові радіосистеми, враховуючи доступність і повсюдне поширення світлодіодів.

Видиме світло - частина електромагнітного спектра, в 10 тисяч разів більш широка, ніж спектр радіовипромінювання. Потенційно світло може забезпечити практично необмежену широту каналу передачі даних.

Раніше цього року німецькі вчені з Фраунгоферовського інституту Генріха Герца заявляли, що в лабораторних умовах здатні досягти швидкості передачі даних за допомогою світлодіодів в 1 Гбіт на секунду.

У жовтні китайські дослідники повідомили, що побудували світлодіод на мікрочіпі зі швидкістю до 150 Мбіт на секунду, що забезпечує підключення до інтернету одразу чотирьох комп'ютерів. !zn

Читайте також:

Передача даних за допомогою світла може замінити Wi-Fi-мережі

Вчені провели випробування підводного Wi-Fi

NASA протестувало систему лазерного міжпланетного інтернету

100 гігабіт в секунду: у Німеччині встановили рекорд швидкості бездротової передачі даних

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі