Рак - Біологи виявили новий вид заразного раку у тасманійських дияволів - Технології - dt.ua

Біологи виявили новий вид заразного раку у тасманійських дияволів

30 грудня, 2015, 17:12 Роздрукувати

Захворювання може істотно скоротити популяцію тварин.

Вчені виявили новий вид заразного раку у тварин © New Scientist

Вчені встановили, що популяція тасманійських дияволів стрімко скорочується не тільки через відомий раніше заразний рак DFTD, але і через нещодавно відкриту форму цієї хвороби. Як повідомляється в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, нове захворювання може значно прискорити зникнення цього виду сумчастих тварин.

Захворювання DFTD було вперше відкрите в середині 1990-х років. Ракові клітини вражали морду тварини і передавалися через укуси. У 2007 році був виявлений тасманійський диявол Седрік, який мав імунітет до захворювання. Але в 2010 році хворого Седріка довелося приспати.

Генетичний аналіз, проведений у 2013 році групою генетиків на чолі з Елізабет Мерчісон з університету Тасманії, показав, що всі сучасні лінії DFTD походять від єдиного штаму ракових клітин, що зародилися в тілі одного з дияволів на початку 1990 років. Скоріше за все, ця особина була самкою, на що вказує дві "жіночих" Х-хромосоми в геномі ракових клітин.

Читайте також: ВІЛ-інфекція перетворилася на хронічне захворювання

У своїй роботі вчені проаналізували нові зразки вилучених з тіл тварин пухлин і прийшли до висновку, що насправді існує не один, а два види заразного раку – старий DFTD, що отримав нове ім'я DFT1, та новий підвид DFT2, клітини якого були виявлені в пухлинах п'яти дияволів з південно-східної частини острова.

Відкриття було зроблено вченими випадково. Вони намагалися знайти ліки від DFTD, вирощуючи клітини ракових пухлин в пробірках. У ході досліджень вони помітили, що деякі клітини поводяться абсолютно інакше, ніж інші.

Аналіз ДНК став шоком для вчених – виявилося, що "дивні" клітини були зовсім не схожі на DFTD. Зокрема, вони володіли іншим набором мутацій і належали не самиці, а самцю – у них було не дві Х, а Х і Y хромосоми.

На думку дослідників, поява кількох видів заразного раку у тасманійських дияволів, а також розповсюдження такого захворювання серед молюсків свідчить про те, що такі хвороби є цілком звичайним явищем у світі природи.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили перший випадок  "зараження" людини раком. У 41-річного пацієнта були виявлені пухлини, клітини яких були занадто малими для ракових клітин людини. У ході досліджень виявилося, що пухлини були передані людині від паразита. Дослідження вчених показало, що ракові клітини, які виникли в організмі паразита "карликовий ціп'як", перейшли в організм господаря – чоловіка, організм якого був ослаблений ВІЛ-інфекцією.

За матеріалами: РИА Новости /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >