Бідні країни постраждають від кліматичних змін більше, ніж багаті - The Economist

Поділитися
Бідні країни постраждають від кліматичних змін більше, ніж багаті - The Economist Бідні країни в екварторіальній зоні постраждають від глобального потепління найбільше. © Naked Science
За іронією, ті країни, які найбільше відповідальні за глобальне потепління, матимуть через нього менше проблем.

Глобальне потепління часто звучить як синонім до кліматичних змін. Адже найбільш обговорювана тема цієї проблеми стосується очікуваного зростання середніх температур на планеті. Зрештою, частота та ступінь тяжкості окремих катастрофічних погодних явищ в значній мірі залежать від мінливості температур, а також їхнього середнього значення. Чим більший перепад, тим частіше надзвичайно високі чи низькі температури можуть спричинити лихо, пише The Economist.

Згідно з новим досліденням Себастьяна Батіані і ще трьох вчених з Університету Вагенінген, на плечі бідних країн впаде більша частина тягара збільшення середніх температур. Вони також постраждають від частих перепадів. Вчені вказали на те, що з нагріванням планети ґрунти в районах, ближчих до екватора, будуть висихати. Таким чином буде скорочуватися можливість згладжування температурних перепадів. Ця проблема буде особливо гостро стояти перед тропічними лісами Амазонії. Як наслідок, дослідники чекають збільшення у відхиленнях від місячних норм температур у Бразилії на 20%.

Тим часом, країни в північних широтах, більшість з яких заможні, не будуть мати таких велеких проблем з вологістю ґрунтів. Розташовані далеко від екватору, вони будуть відчувати менше температурних коливань. Україна теж серед країн, які будуть мати менше проблем через глобальне потеплітння. В цілому ж країни, які несуть більшу історичну відповідальність за кліматичні зміни, схоже, найменше постраждають від їх наслідків.

Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може виявитися найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі