Антибіотики - Бактерії навчилися протистояти антибіотикам останньої надії - Технології - dt.ua

Бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії"

19 листопада, 2015, 14:31 Роздрукувати

Ген стійкості зафіксований у бактерій, що вражають людину.

Бактерії навчилися протистояти антибіотикам «останньої надії» © doctorpiter.ru

Вчені виявили, що у бактерій розвинувся ген стійкості до антибіотиків, які належать до групи "last resort", що в перекладі означає антибіотики "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.

До цього часу бактерії, відомі як грамнегативні, не були стійкими по відношенню до одного конкретного класу антибіотиків, званих поліміксини. Ці антибіотики належать до класу "останньої надії" і використовуються для лікування хвороб, які можуть протистояти всім іншим типам ліків.

У 2012 році Всесвітня організація охорони здоров'я віднесла колістин, найбільш часто використовуваний поліміксин, до препаратів, що мають особливу важливість для здоров'я людини. Але це не завадило представникам сільського господарства і далі використовувати колістин для годівлі свиней та курчат. Тепер китайські вчені виявили ген стійкості колістину, який може передаватися від бактерії до бактерії.

Читайте також: "Розумне дзеркало" може визначити наявність хвороб у людини

Вони виявили, що цей ген вже поширений на сході Китаю і зустрічається в 15% зразків м'яса і у 21% тварин, які були перевірені між 2011 і 2014 роками. Цей ген почав з'являтися і у бактерий, що вражають людину. Поява такого гена було зафіксовано вже в 16 випадках.

Вчені занепокоєні тим, що даний ген може передаватися від бактерії до бактерії, що неминуче призведе до того, що бактерії стануть стійкими до всіх відомих типів антибіотиків. Ген легко передається між бактеріями кишкової палички і бактеріями, що викликають більшість захворювань крові, сечостатеві і кишкові інфекції. У загальній складності стійкі до антибіотиків форми цих бактерій викликають десятки тисяч хвороб в Європі і США, а нова форма стійкості тільки збільшить це число.

Раніше повідомлялося про те, що вчені з компанії Genentech розробили метод модифікації антибіотиків, який дозволяє знищувати бактерії, що ховаються в клітинах господаря і є недосяжними для звичайної терапії. Ці бактерії часто роблять інфекцію невиліковною. Новий метод спрямований на боротьбу з стійкими бактеріями, які не вдається знищити звичайним шляхом.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >