Атомний годинник встановив новий рекорд точності

Поділитися
Атомний годинник встановив новий рекорд точності Нова версія атомного годинника на базі стронцію буде працювати точно довше, ніж проіснував Всесвіт на сьогоднішній день
Новий атомний годинник почне поспішати або запізнюватися на одну секунду лише через 15 мільярдів років.

Фізики Національного інституту стандартів в Боулдері (США) представили нову версію атомного годинника на базі стронцію, який почне поспішати або запізнюватися на одну секунду лише через 15 мільярдів років.

Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі Nature Communications.

Автори проекту розповіли, що в сучасному атомному годиннику лазери утримують атоми у підвішеному стані і уповільнюють їх рух, так що вони охолоджуються до температури, близької до абсолютного нуля. Також випромінювання лазерів змушує електрони атомів переходити між енергетичними рівнями. В основі роботи годинника лежить реєстрація цих переходів, їх точність залежить від того, наскільки точно вдається виміряти частоту переходів.

Друга ключова якість атомного годиника - стабільність. Вона визначається тим, наскільки збігаються проміжки часу між самими переходами. Стабільність, зокрема, визначає, як довго потрібно працювати годиннику, щоб досягти потрібної точності.

Фізикам вдалося потроїти точність годинника і поліпшити його стабільність на 50% завдяки двом модифікаціям - поліпшеному набору лазерних пасток і особливому надчутливому термометру, який допомагав науковцям враховувати вплив температури середовища на поведінку атомів.

Ці термометри і спеціальні щити, які захищають "годинник" від космічних променів і всіх форм радіації, дозволяють їм працювати не тільки при температурах, близьких до абсолютного нуля, але і в кімнатних умовах, що спрощує їх експлуатацію та прибирає деякі види перешкод.

Така висока точність і чутливість цього атомного годинника дозволяє використовувати його для вкрай незвичайних досліджень, таких як спостереженя за гравітаційним впливом на перебіг часу на різних висотах - з теорії відносності Эйштейна, атомні годинники будуть "цокати" швидше в горах, ніж на рівнинах.

Раніше повідомлялося, що науковці запустили в роботу Великий адронний колайдер, який був припинений в 2013 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі