Астрономи виявили зірку, яка найшвидше рухається - Технології - dt.ua

Астрономи виявили зірку, яка найшвидше рухається

10 лютого, 2011, 10:49 Роздрукувати

Американські астрономи за допомогою орбітальної рентгенівської обсерваторії Chandra виявили нейтронну зірку, швидкість руху якої набагато перевершує всі зірки, які раніше спостерігалися, а також і теоретичні межі швидкостей, зазначені вченими для об'єктів такого типу.

Астрономи відзначили, що протягом п'яти років спостерігали за нейтронною зіркою-одиначкою, що отримала назву RX J0822-4300. За цей період фахівці розрахували, що дана зірка вибухнула близько 3 700 років тому, а також те, що швидкість її віддалення від нашої галактики складає 4,8 млн км/год. Для порівняння: швидкість руху Сонця становить близько 72 000 км/год.

Астроном космічного центру НАСА імені Годдарда Роберт Петре зазначив, що відразу після появи ця нейтронна зірка рушила з нашої галактики. Астрономи і раніше спостерігали, як зірки залишають галактики, у тому числі й нашу, проте ще ніколи зірки не рухалися на настільки великих швидкостях.

Ще одна особливість цієї зірки полягає в тому, що вчені не можуть поки точно визначити, що саме розігнало зірку до настільки високих швидкостей, а також, куди буде рухатися зірка. У НАСА відзначають, що всі попередні швидкорухомі зірки рухалися до центру нашої галактики, оскільки там розташована надмасивна чорна діра, що має значну силу тяжіння, але цього разу зірка навпаки рухається з галактики.

Учені розрахували, що з моменту свого народження (вибуху) RX J0822-4300 вже встигла пройти шлях у 20 світлових років, проте до того моменту, як вона залишить Чумацький шлях пройде ще кілька мільйонів років. Окрім того, поки фахівці не можуть сказати і те, коли зірка зупиниться або принаймні знизить швидкість руху, оскільки незрозумілим є джерело енергії її руху.

 

За матеріалами Сybersecurity

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >