Астрономи розповіли про найдавнішої спіральній галактиці - Технології - dt.ua

Астрономи знайшли найдавнішу спіральну галактику

21 травня, 17:58 Роздрукувати

Галактика з'явилася вже через 1,5 мільярди років після Великого вибуху.

DLA0817g виявилася найдавнішою спіральною галактикою © Naked Science

Вчені з Інституту астрономії Товариства Макса Планка заявила про виявлення спіральної галактики, яка з'явилася вже через 1,5 мільярди років після Великого вибуху. Тоді таких галактик у Всесвіті не повинно було бути взагалі, повідомляє Naked science.

Найдавніші галактики з'явилися через кілька мільйонів років після Великого вибуху. Але наша галактика Чумацький Шлях, утворилася приблизно через шість мільярдів років після нього. Такі галактики вважаються одними з найбільш високоорганізованих, їхня еволюція вимагає дуже багато часу.

Але в новому дослідженні вчені описали галактику DLA0817g, відому як "Диск Вулфа". Об'єкт назвали на честь американського астрофізика Артура Вулфа, який кілька років тому виступив одним з його першовідкривачів. Маючи червоне зміщення 4,26, DLA0817g утворилася приблизно 1,5 мільярди років після Великого вибуху — більш ніж на мільярд років раніше, ніж A1689B11, яка вважалася найдавнішою з відомих спіральних галактик.

Нові знімки галактики, які були зроблені за допомогою Дуже великого телескопа, "Хаббла" та ALMA, підтвердили, що у неї сформувався диск, який обертається приблизно з тією ж швидкістю, що і Чумацький Шлях. Але DLA0817g виявилася значно меншою за нашу галактику: її масу оцінюють у 72 мільярди мас Сонця, тоді як маса Чумацького Шляху більше трильйона сонячних мас. А ось швидкість зореутворення в ній на порядок вища.

Картина, яка відкривається з такої величезної відстані, показує DLA0817g такою, якою вона була ще 11 мільярдів років тому, і до теперішнього часу галактика цілком могла набрати більшу масу. Тим не менш, вона залишається надто великою і структурованою для того далекого часу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

самая древняя спиральная галактика
Naked Science

Читайте також: Астрономи помітили планетну систему, що зароджується

Раніше вчені з австралійського дослідницького центру ARC Centre of Excellence for All Sky Astrophysic заявили про те, що їм вдалося розгадати загадку того, як з'являлися гігантські древні галактики. Їхні спостереження, а також проведене моделювання показало, що вони не могли з'явитися без злиття з меншими сусідками.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >