Вчені помітили можливе злиття чорної діри і нейтронної зірки - Технології - dt.ua

Астрономи заявили про можливе виявлення злиття чорної діри і нейтронної зірки

6 травня, 14:34 Роздрукувати

Детектори LIGO і Virgo зафіксували гравітаційні хвилі.

Чорна діра могла поглинути нейтронну зірку © Science Alert

Вчені заявили про те, що детектори LIGO і Virgo, які приступили до чергового етапу спостережень, зареєстрували гравітаційні хвилі, які могли бути породжені поглинанням чорною дірою нейтронної зірки, повідомляє "Популярная механика".

Сигнал отримав позначення S190426c. Він був не дуже сильним, тому дослідники не можуть з точністю сказати, що стало його джерелом. Можливо, це було злиття нейтронних зірок, а можливо, більш рідкісна подія – злиття нейтронної зірки і чорної діри.

На думку вчених, перш, ніж досягти Землі, сигнал подолав відстань в 1,2 мільярда світлових років, регіон, в якому він розташований, займає 3% неба. Надалі дослідники мають намір перевірити, чи дійсно отриманий сигнал став наслідком злиття чорної діри і нейтронної зірки.

У цілому LIGO і Virgo зафіксували вже 16 гравітаційних хвиль (з урахуванням нової хвилі): джерелами 13 з них були злиття чорних дір, джерелами двох — злиття нейтронних зірок, і однієї, можливо, злиття чорної діри і нейтронної зірки.

Читайте також: Астрономи поставили під сумнів існування першого супутника екзопланети

Вперше гравітаційні хвилі були виявлені детекторами LIGOпро що було  оголошено у лютому 2016 року. Вони були породжені парою чорних дір, що зливаються, чиї маси в 29 і 36 разів перевищували сонячну, на відстані 1,3 мільярда світлових років від Землі. За частки секунди приблизно три сонячних маси перетворилися на гравітаційні хвилі, максимальна потужність випромінювання яких була приблизно в 50 разів більше, ніж від усього видимого Всесвіту.

Гравітаційні хвилі — прямий наслідок рівнянь загальної теорії відносності, запропонованих Альбертом Ейнштейном у 1915 році. Вони описуються рівняннями хвильового типу, їхні рішення відповідають збуренням простору-часу, що рухається зі швидкістю світла. На відміну від електромагнітних хвиль — світла — інтенсивність гравітаційних хвиль на багато порядків менша, тому виявити їх вдалося лише через 100 років з моменту передбачення. 

За матеріалами: Популярная механика /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >