Міжнародний астрономічний союз затвердив назви 14 об'єктів на Плутоні - Технології - dt.ua

Астрономи затвердили нові назви 14 об'єктів на Плутоні

10 серпня, 17:10 Роздрукувати

На поверхні карликової планети з'явилися назви на честь дослідників і героїв міфів.

Затверджено назви 14 нових об'єктів на Плутоні

Міжнародний астрономічний союз затвердив назви для 14 деталей рельєфу карликової планети Плутон. Всі ці об'єкти були відкриті завдяки даним, отриманим міжпланетною станцією New Horizons, яка пролетіла повз карликову планету в 2015 році, повідомляє N+1.

Перші 14 назв особливостей рельєфу карликової планети були затверджені у 2017 році, а у 2018 був схвалений набір з 12 назв. Тепер же на карликовій планеті з'явилися нові позначення.

Озеро Алкіона — на честь бездонного озера в околицях Лерни, яке було одним з входів в підземний світ грецької міфології.

Гори Елькано — на честь мореплавця Хуана Себастьяна Елькано, одного з учасників першого кругосвітнього плавання.

Долини Хун Ахпу — на честь одного з героїв-близнюків у міфології майя, який переміг богів підземного світу в грі з м'ячем.

Кратер Кхаре — на честь планетолога Бишун Харе, який вивчав органічні речовини толіни, які відповідальні на забарвлення різних областей на Плутоні.

Кратер Кіладзе — на честь астронома Ролана Кіладзе, який першим провів фотометричні і астрометричні спостереження Плутона, а також дослідження його динаміки.

Область Лоуелла — на честь астронома Персіваля Лоуелла, який організував систематичний пошук планети за межами Нептуна, підсумком якого стало відкриття Плутона.

Борозни Мвіндо — в честь героя епосу з фольклору народу Ньянга, який відправився в підземний світ, а після повернення додому став мудрим і могутнім королем.

Гора Пікара — на честь винахідника і фізика Огюста Пікара, відомого своїми польотами на повітряній кулі у верхні шари атмосфери Землі.

Гори Пігафетти — на честь вченого та історика Антоніо Пігафетти, учасника першого в історії кругосвітнього плавання.

Пірі Рупес — на честь османського картографа і мореплавця Ахмеда Мухиддина Пірі, який створив деякі з найбільш ранніх карт Північної і Центральної Америки, а також усього світу.

Кратер Сімонеллі — на честь астронома Деймона Сімонеллі, чиї роботи були присвячені формуванню Плутона.

Гори Райт — на честь братів Райт, які вважаються першими в справі конструювання і побудови першого у світі літака.

Земля Веги — на честь міжпланетних апаратів проекту "Вега", що досліджували Венеру і комету Галлея.

Земля Венери — на честь апаратів міжпланетної програми "Венера", які вперше здійснили м'яку посадку на другу від Сонця планету.

33
NASA

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Астрономи помітили аміак на поверхні Плутона

New Horizons — автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону — в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

1 січня цього року станція пролетіла повз об'єкта в поясі Койпера Ультіма Туле.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >