Юпітер Запропонована нова гіпотеза утворення Юпітера - Технології - dt.ua

Астрономи запропонували нову гіпотезу утворення Юпітера

28 серпня, 2018, 18:03 Роздрукувати

На думку дослідників, її можна застосувати і до інших планет-гігантів.

На думку вчених, Юпітер формувався в три етапи © NASA

Група вчених з Швейцарії запропонувала нову гіпотезу утворення Юпітера – планети-гіганта Сонячної системи, маса якої перевершує масу Землі приблизно в 300 разів. Як повідомляє "Популярная механика", гіпотеза вчених припускає утворення планети в три етапи.

На першому з них відносно швидка акреція дрібного матеріалу приблизно за мільйон років сформувала ядро майбутньої планети. Потім, протягом приблизно двох мільйонів років майбутній Юпітер поглинав планетезималі, що знаходилися поблизу, — такі ж "зародки" планет, тільки меншого розміру. Вчені вважають, що в цей момент серед них переважали тіла кілометрових розмірів. Це поступово довело масу планети до 50 земних, попутно розігрівши її за рахунок зіткнень. Після всього цього переважала акреція газів, в першу чергу — водню, яка і привела до формування Юпітера в його нинішньому вигляді.

Одним з ключових питань є те, черещ що маса Юпітера на другому етапі його еволюції росла повільно. На думку дослідників, це сталося саме через зіткнення з астероїдами кілометрових розмірів, які розігрівали атмосферу, не даючи початися акреції газів. Така пішла тільки після того, як астероїди закінчилися.

Читайте також: Життя на супутнику Юпітера може переховуватися на невеликій глибині

Раніше вчені припустили, що Юпітер викинув із Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета ставилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету Сонячної системи під час близького сходження.

За матеріалами: Популярная механика /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №14, 13 квітня-19 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >