Астрономи запропонували новий спосіб вимірювання відстані у космосі

Поділитися
Астрономи запропонували новий спосіб вимірювання відстані у космосі Вчені запропонували новий спосіб вимірювання відстані у космосі
В основі вимірювання відстані до зірки лежить інтенсивність світіння небесного тіла.

Астрономи з університету Кембриджу запропонували новий спосіб вимірювання відстані до зірок. Метод заснований на пошуку "зірок-близнюків" - світил з ідентичними спектральними характеристиками.

Автори вклали в основу методу ідею про те, що якщо зірки мають однаковий хімічний склад, то і інтенсивність світіння повинна бути схожою. Це означає, що відстань до небесного тіла має безпосередньо позначитися на яскравості зірки.

Вчені проаналізували спектри у 600 зірок, і знайшли 175 пар близнюків серед них. При цьому в кожній парі відстань до одного з світил була відома з високою точністю. На підставі свого припущення вчені розрахували відстань між зірками. Виявилося, що запропонований ученими метод дає помилку не більше восьми відсотків порівняно з розрахунками на підставі річного паралакса.

Читайте також: В Одесі зібралися астрофізики і космологи з 13 країн світу

За словами Жофре Пфейла, одного з авторів дослідження, "це надзвичайно проста ідея – настільки проста, що дивно, як ніхто не здогадався до неї раніше".

Найбільш точним з відомих методів вимірювання відстані в астрономії є метод річного паралакса. У цьому методі науковці аналізують те, наскільки зірки зміщуються від свого початкового положення в результаті зміни точки огляду - положення на земній орбіті. Чим ближче знаходиться зірка, тим сильніше вона зміщується через рух нашої планети. З поняттям паралакса пов'язана одиниця виміру парсек. Відстань до зірки в один парсек означає, що при зміщенні точки огляду на одну астрономічну одиницю (радіус орбіти Землі) зірка зміститься на одну кутову секунду.

Раніше повідомлялося про те, що фахівці NASA виявили унікальний процес зореутворення навколо діючих чорних дір.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі