Комета Чурюмова-Герасименко - Астрономи визначили можливе місце народження комети Чурюмова-Герасименко - Технології - dt.ua

Астрономи визначили можливе місце народження комети Чурюмова-Герасименко

18 жовтня, 2016, 14:43 Роздрукувати

На думку дослідників, комета прибула у внутрішні частини Сонячної системи близько 10 тисяч років тому.

Комета Чурюмова-Герасименко народилася в поясі Койпера © NASA

Астрономи заявили про те, що комета Чурюмова-Герасименко "народилася" на дальніх підступах Сонячної системи, і перші епохи свого життя вона оберталася між орбітами Плутона, Нептуна і найбільш далеких від Сонця об'єктів поясу Койпера. Свої висновки вчені представили на планетологічній конференції EPSC-DPS в американській Пасадені.

"Отримані нами результати є продуктом комп'ютерних розрахунків орбіти комети, "рухаючи" її із сьогодення в минуле, що є особливо складним через хаотичної природи орбіт комет, пов'язаних з їх сближениями з Юпітером. Тому точне положення комети складно встановити, але ми змогли показати шлях її міграцій з поточної орбіти в пояс Койпера, де вона народилася", — заявила провідний автор дослідження Матті Галіаццо.

Читайте також: Зонд "Розетта" завершив свою місію і спрямований на зіткнення з кометою Чурюмова-Герасименко

На думку дослідників, комета потрапила у внутрішню частину Сонячної системи відносно недавно – близько 10 тисяч років тому, до цього вона рухалася по дуже витягнутих орбітах в далеких від Сонця регіонах. Комета провела мільйони років у віддаленій частині поясу Койпера, відстань від якої до Сонця вдвічі перевищує відстань між Сонцем і Нептуном.

Вчені підкреслюють, що їхні висновки підтверджують більш ранні припущення про те, що комета Чурюмова-Герасименко складається з первинного матеріалу Сонячної системи.

Комета 67P/Чурюмова – Герасименко є короткопериодичною кометою, яка має період обертання приблизно 6 років і 7 місяців. Комета складається з двох частин. Передбачається, що раніше вони були двома різними небесними тілами, а потім зіткнулися, утворивши одне. Дослідники розділили поверхню комети на дев'ятнадцять районів, які назвали на честь давньоєгипетських божеств.

Раніше вчені підтвердили наявність водяного льоду на поверхні комети. Водний лід був виявлений під зовнішньою оболонкою комети і в деяких регіонах на її поверхні. Разом з тим, аналіз поверхні комети вказує на те, що вона складається з темної, сухої речовини з невеликою домішкою водного льоду.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >