Астрономи виявили зірку з трирічними сонячними затемненнями

Поділитися
Астрономи виявили зірку з трирічними сонячними затемненнями Диск закриває зірку кожні 69 років © Lenta.ru
Затемнення відбуваються кожні 69 років.

Астрономи виявили зоряну систему, сонячні затемнення в якій тривають 3,5 роки. Інформація про подвійну систему TYC 2505-672-1 була опублікована в журналі Astronomical Journal.

Система розташовується на відстані 10 тисяч світлових років від Землі. Вона була виявлена завдяки мережі астрономів (професіоналів та аматорів), які спостерігають за змінними зірками (AAVSO), а також гарвардському проекту DASCH, в рамках якого оцифровуються фотографічні пластинки, зняті з 1890 по 1989 рік університетськими астрономами.

Дослідниками були знайдені 9 тисяч знімків системи TYC 2505-672-1, які були зроблені в 2000-ні роки, і близько 1,5 тисяч архівних фото. Вчені з'ясували, що система складається з двох червоних гігантів. Один з них деградував до розмірів невеликого ядра, оточеного гігантським дисковою речовиною, цей диск і створює затемнення.

Читайте також: "Хаббл" зробив фото молодої зірки в сузір'ї Кассіопеї

69-річний період затемнень викликаний тим, що зірки знаходяться на дуже великій відстані одна від одної. Вона становить 20 астрономічних одиниць, тобто приблизно дорівнює відстані між Сонцем і Ураном.

За словами автора дослідження Кейвана Стассуна, "ми отримали рідкісну можливість вивчати процес, який займає кілька десятиліть і дозволяє побачити, завдяки чому планети формувалися навколо вмираючих зірок".

Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що бистро обертаються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі